Düşünceleri Değiştirme ve Hayata Farklı Bakma Sanatı

 • İlan / İçerik Numarası : # 5287 2 kez görüntülendi.
 • Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç
  • Şehir / Yer : Türkiye

Düşünceleri değiştirme ve hayata farklı bakma sanatı hakkında makale.

Romantizm, sevme sanatı, “terbiyeli” cinsellik, saygı, emek sanki 20’nci yüzyılın taşıması zahmetli bagajları haline geliyor, yerlerini daha rasyonel, menfaatçi ve mekanik bağlara terk edi- yor çağımızda.

Duygusallık ile taban tabana zıt “dijital mutluluk” kavramı son sürat giriyor lügatimize. Sanal dünyada düşünce, mutluluk, ilişkiler, eğlenme, dostluk hâkim oluyor hemen her şeyimize.

Lakin, bunca cabaya rağmen, içdünyamız bir türlü tatmin olmuyor, huzur bulmuyor, ruhani açlığımız giderek büyüyor, duyularımız köreliyor, kararıyor, kısacası daha iyiye doğru gitmiyoruz. Bu yüzdendir ki aydınlanmak, temizlenmek, arın- mak, doğaya dönmek istiyoruz, gurular, tarikatlar, doktorlar, çevreciler peşinde koşuyoruz.

Görüntü, sanal âlem artan ölçüde hayatımızın baş tacı oluyor. Hemen hemen tüm yaşantımız abartılı ve yüzeysel bir görselliğin etkisiyle kuruluyor, bozuluyor, yeniden inşa ediliyor.

Çocukluğumuzda görmenin konuşmadan önce geldiğini, konuşmaya başlamadan önce bakıp tanımayı öğrendiğimizi hatırlıyoruz.
Televizyonda, telefonumuzda, bilgisayarımızda gördüklerimiz düşünce biçimimizi artık okuduklarımızdan, duyduklarımızdan daha keskin şekilde etkiliyor, biçimlendiriyor. Düşündüğümüz ve inandığımız şeyler de, tabii ki görme biçimimizi etkiliyor.

Aslında hiçbirimiz etrafımızdaki şeyleri tamamen objektif bir gözle görüp algılamıyoruz. O yüzden gördüğümüz şeyi baş- kalarına anlatırken kişisel bir yaklaşım sergiliyoruz.

“Ben ne gördüysem onu söylüyorum, dolayısıyla benim anlattıklarım objektif gerçekliktir” diyorsak o zaman kendi algılama biçimimizi diğer herkesinkinden daha üstün ve mutlak gerçek pozisyonunda gördüğümüzü söylüyoruz demektir.

Bazı sanatçılar, yazarlar gördüklerini olduğu gibi yansıttıklarını, ona yorum katmadan insanlığa sunduklarını söylüyorlar. Bu yaklaşım da, kendi göstermeye çalıştığı şeyin tartışmasız bir gerçek olduğu iddiasını içinde barındırıyor.

Genlerimize, ruhumuza sinmiş, ayrılmaz parçamız haline gelmiş doğruların ötesinde yeni bir düşünce, ilişki ve mutluluk tanımı gerekiyor.

Aykırı, yaratıcı düşüncelerin geçer hale gelebildiği, acayip, alışılmadık ilişkilerin yaşandığı, yadırganmadığı bir dünyaya doğru gidiyoruz. (‘Aykırı Beyinler Acayip İlişkiler’ kitabından )

Yayın tarihi: Mayıs 4, 2020 Değiştirilme tarihi: Mayıs 4, 2020 Yayınlayan / Yazan : Güncel Haberler Son Dakika İzle

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Güncel Haberler Son Dakika İzle
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar

  • Düşünce Tarzlarını Değiştirmek ve Yaşama Başka Açıdan Bakmak

   Düşünce Tarzlarını Değiştirmek ve Yaşama Başka Açıdan Bakmak

   Forum Tartışma İlan / kayıt numarası : # 5286 3kez görüntülendi. Mayıs 4, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Düşünce tarzlarını değiştirmek ve yaşama başka açıdan bakmak hakkında makale. Hiç beklemediğimiz bir zamanda patlak veren korona salgını hayatımızı felç etti, önemsediğimiz şeyleri, ilişkilerimizi, değerlerimizi değiştirdi. Bu bela, yarattığı sıkıntı...

  • Çorumda Mevsimlik Tarım İşçilerine kalıcı çözümler projesi

   Çorumda Mevsimlik Tarım İşçilerine kalıcı çözümler projesi

   Forum Tartışma (Çorum) İlan / kayıt numarası : # 5027 16kez görüntülendi. Ağustos 31, 2019 İlanı verenle iletişime geç

   Mevsimlik Tarım İşçilerine kalıcı çözümler projesi Mevsimlik Tarım İşçilerine kalıcı çözümler projesi kapsamında, mevsimlik çadır işçilerinin çadırlarının olduğu alanda yemek verildi. Karacaköy kırsalında gerçekleştirilen organizasyona protokol mensu...

  • Bursa'da otogarda bayram mesaisi: 14-15 Ağustos'a dikkat

   Bursa'da otogarda bayram mesaisi: 14-15 Ağustos'a dikkat

   Forum Tartışma (Bursa) İlan / kayıt numarası : # 5015 16kez görüntülendi. Temmuz 27, 2019 İlanı verenle iletişime geç

   Bursa'da otogarda bayram mesaisi: 14-15 Ağustos'a dikkat! (ÖZEL HABER) Bayrama sayılı günler kala Bursa terminalinde yoğunluk başladı. Bayramı şehir dışında geçirmek isteyen vatandaşlar yer bulamama endişesiyle Bursa'da terminalin yolunu erken tuttu....