İstanbul Havalimanında Çalışana Hakarete ceza

 • İlan / İçerik Numarası : # 4916 10 kez görüntülendi.
 • Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç

İstanbul Havalimanında Çalışana Hakarete ceza 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik'ten yargılanacak.

Havalimanında yer hizmetleri çalışanına hakaretler eden Fatma Funda Esenç hakkında, ‘Kişinin şeref ve saygınlığına saldırarak hakaret’ ile ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçlarından 9 ay 15 günden 3 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi.

Bodrum'a gideceği uçağın gecikmesinden dolayı yer hizmetleri çalışanı Tuğçe Selvi ile tartışan ve Selvi'ye hakaretler yağdıran Fatma Funda Esenç ‘Kişinin şeref ve saygınlığına saldırarak hakaret’ ile ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçlarını işlemekle suçlanıyor.

Koca k...ı büyüteceğine...

Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göre, Selvi, yaşanan olaya ilişkin verdiği ifadede şunları söyledi:

“Uçağın kalkış saati ile ilgili bilgi vermek üzere yolcuların yanına gittim. Şüpheli bana yönelik ‘Etek giymekle bu işler olmuyor. Uçağa gittiğinde ne yaptığın belli değil. Hala orada, hiçbir şey olmamış gibi bekliyorsunuz. Sizin kazandığınız para haram para. Bunların hepsi çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıksın. Koca k…ı büyüteceğine birazcık aklını çalıştır. Bir saat bekledim burada düzgün konuşmayacağım.” Selvi ifadesinin devamında Esenç’in kendisine “Hop-hop temas yok, ben Çingenelerle temas etmiyorum. Sokak süprüntüsü” dediğini anlattı.

Nahoş sözcükler kullandım

Esenç ise ifadesinde, yakın bir akrabasının acil ameliyatı nedeni ile Bodrum’a gitmeyi planladığını belirterek “Yolcu alımına başlanmaması üzerine meraklandım ve görevlilere duruma ilişkin soru sordum. Soru yönelttiğim her iki yer görevlisi de alaycı bir üslupla ‘bekleyeceksin, bilmiyoruz bilgi verilmedi’ gibi ifadelerle geçiştirmeye çalıştı. Özellikle müştekinin (Tuğçe Selvi) üslubu nedeni ile kendime hakim olamadım. Müştekiye, görevini yapması gerektiğini nahoş kelimelerle hatırlatmak zorunda kaldım. Benim bu sözlerim üzerine, müşteki bana ‘Seni mahvederim. Ne biçim kadınsın. Sen ne terbiyesiz kadınsın’ dedi ve tartaklamak amacı ile üzerime yürüdü. Tokat ve tekmeler savurdu. Araya giren diğer yolcular bu duruma engel oldu. Uçağın gecikmesi, müştekinin alaycı tavrı ve stres altında olmamdan dolayı nahoş sözcükler kullandım” dedi.

Roman vatandş da şikayetçi oldu

Öte taraftan, İzmir’de bulunan Temel Hak ve Adil Fırsatlar İzleme Derneği ile Kütahya Tavşanlı’da cezaevinde bulunan Rüstem Demirci de Esenç hakkında şikayetçi oldu. Rüstem Demirci'nin şikayet dilekçesinde, “Şüphelinin sarf ettiği ‘Çingenelere temas etmiyorum’ cümlesi ile, bir Roman vatandaş olarak, gururum incindi. Kendimi dışlanmış ve aşağılanmış hissettim.” dedi.

Bu başvuru üzerine Selvi’nin yanı sıra Demirci’nin ismi de iddianamede şikâyetçi olarak yer aldı.

Yayın tarihi: Temmuz 27, 2019 Yayınlayan / Yazan : Şirket Firma Kayıt İlan Verme

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Şirket Firma Kayıt İlan Verme
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar

  • Mevlüt Çavuşoğlu'ndan AB yaptırımı açıklaması: Saçma sapan kararlar

   Mevlüt Çavuşoğlu'ndan AB yaptırımı açıklaması: Saçma sapan kararlar

   Turizm Forum (İstanbul) İlan / kayıt numarası : # 4914 17kez görüntülendi. Temmuz 27, 2019 İlanı verenle iletişime geç

   Mevlüt Çavuşoğlu'ndan AB yaptırımı açıklaması: Saçma sapan kararlar. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB'nin açıkladığı Türkiye yaptırımları için, "Buna yaptırım demek bu işi çok ciddiye almak demektir. Çok da ciddiye almaya gerek yok. Bizi etkiley...

  • Rum basını: Fatih sondaj gemisi 170 milyar metreküp doğalgaz buldu

   Rum basını: Fatih sondaj gemisi 170 milyar metreküp doğalgaz buldu

   Forum Tartışma (Kıbrıs) İlan / kayıt numarası : # 4909 17kez görüntülendi. Temmuz 27, 2019 İlanı verenle iletişime geç

   Rum basını: Fatih sondaj gemisi 170 milyar metreküp doğalgaz buldu. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi gazetesi Phileleftheros, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de yürüttüğü sondaj faaliyetlerinden sonuç almaya başladığını ileri sürdü. Phileleftheros gazetesinin Brük...

  • Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Eski Alımlarda Çıkmış Sözlü Mülakat Soruları

   Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Eski Alımlarda Çıkmış Sözlü Mülakat Soruları

   Forum Tartışma İlan / kayıt numarası : # 3659 8kez görüntülendi. Kasım 12, 2018 İlanı verenle iletişime geç

   Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Eski Alımlarda Çıkmış Sözlü Mülakat Soruları Neden bekçi olmak istiyorsun? Kendinden kısaca bahseder misin? İyi bir çarşı ve mahalle bekçisi olmak için hangi özelliklere sahip olmak gerekir? 15 Temmuz hakkındaki fikirlerin ...