Ali Babacan'ın Ekonomi ve Gündem Hakkında Son Yorumları

 • İlan / İçerik Numarası : # 5209 1 kez görüntülendi.
 • Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç
  • Şehir / Yer : Türkiye

Ali Babacan'ın Ekonomi ve Gündem Hakkında Son Yorumları "TÜRKİYE BU SİSTEMLE YÖNETİLEMEZ"

48 saatte yaşadıklarımıza bakın. Gördük ki, bu bir yönetim sistemi değildir. Türkiye bu sistemle yönetilmeye devam edilemez.

Sorumluluk önemlidir. Yetki sahiplerinin sorumluluğu vardır. Sorumluluk nerede, kimin üzerinde kaldı, anlamadım doğrusu. Pazartesi sabahı hiçbir şey yokmuş gibi devam etmek anlaşılır gibi değil.

Türkiye mutlaka güçlendirilmiş parlamenter sistemle yönetilmek zorunda. Sistem önemli ama üslup da önemli. Ötekileştirici üslupla Türkiye yönetilemez. Maalesef rakamlar gittikçe artıyor. Geç kalındı. Sağlıkla ilgili tedbirler alındı ama geç kalındı. Ekonomiyle ilgili terbirler için çok geç kalındı. Acil tedbirler alınmazsa bunun bedelini çok ağır ödeyeceğiz.

Tek bir akıl, dar bir kadro olmamalı. Katılımcılık hayata geçirilmeli. 'Ben yaptım oldu, ben istedim oldu' demeye kimsenin hakkı yok. Herkesi katmak zorundasınız. İstişare ve mutabakat arayışı mutlaka çalıştırılmalı.

Sistem kuşkusuz sorunun temelinde var ama yönetim tarzı ve üslubu da önemli. AB üyeleri ülkelerin bazılarında otoriterleşme sorunu var. AB kriterlerine uyması gereken ülkeler de bile bu var. Sisteminiz de doğru olacak, üslup ve tarzınız da doğru olacak.

Salgın krizini dünyada en iyi kim yönetiyor diye baktığımız zaman, demokrasisi iyi işleyen, kurumları güçlü ülkeleri görüyoruz. Demokrasinin eşzamanlı olarak iyi bir yönetim yapısıyla, kredibilitesi yüksek kurumlarla, kurallarla yürümesi gerekiyor. Hukuk yoksa demokrasi bir ülkeyi kaosa götürür.

Halk sisteme güveniyor mu, yöneticilere güveniyor mu, bu çok önemli. Türkiye'nin ciddi bir itibar kaygı söz konusu, hem kendi içinde hem de dünyada söz konusu bu. Türkiye'nin tekrar ortak akılla yönetilen bir ülke haline gelmesi lazım. Bilim, akıl, istişareyi yok sayarak yönetmeye kalkarsanız, başarı elde edemezsiniz. Krizlerde ülkenin bütün açıkları ortaya çıkar.

Yayın tarihi: Nisan 13, 2020 Yayınlayan / Yazan : En Son Yeni Güncel Haberler Oku

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
En Son Yeni Güncel Haberler Oku
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar

  • Türkiye %1 Faizle Borçlanma İmkanı Varken Neden %7 Faizli Borç Alıyor?

   Türkiye %1 Faizle Borçlanma İmkanı Varken Neden %7 Faizli Borç Alıyor?

   Son Dakika Haberleri İlan / kayıt numarası : # 5207 5kez görüntülendi. Nisan 13, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Türkiye %1 Faizle Borçlanma İmkanı Varken Neden %7 Faizli Borç Alıyor? Babacan: Türkiye yüzde 1 faizle borçlanabilecek imkana sahip ama yüzde 7 faizle borçlanıyor DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Süleyman Soylu'nun kabul edilmeyen istifası içi...

  • Adana Corona Virüs Vakaları İş Mağduriyetleri Haberleri

   Adana Corona Virüs Vakaları İş Mağduriyetleri Haberleri

   Son Dakika Haberleri (Adana) İlan / kayıt numarası : # 5159 9kez görüntülendi. Nisan 11, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Adana Corona Virüs Vakaları İş Mağduriyetleri Haberleri; Sesimizi duyuran yine siz oldunuz. Samimiyetle teşekkür ediyorum. Ben ortalama 1.500 liraya yarim sigorta ile çalıştırılan bir ücretli öğretmenim. Açlık sefillik sınırının altında yaşayan 100 b...

  • Çanakkale Corona Virüs Vakaları İş Mağduriyetleri Haberleri

   Çanakkale Corona Virüs Vakaları İş Mağduriyetleri Haberleri

   Son Dakika Haberleri (Çanakkale) İlan / kayıt numarası : # 5158 7kez görüntülendi. Nisan 11, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Çanakkale Corona Virüs Vakaları İş Mağduriyetleri Haberleri, Ben ve benim gibi milyonlar bu ülkede iş arıyor, devletten az da olsa işsizlik maaşı alıyoruz ama gelin görün ki bu sıkıntılı günlerde pek çok işletmeye kapatma kararları verilirken acaba d...