Coronavirüs Alman profesörü Egede mahsur bıraktı!

 • İlan / İçerik Numarası : # 5308 3 kez görüntülendi.
 • Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç
  • Şehir / Yer : Ege Bölgesi, Türkiye

Alman profesör Ege’de mahsur kaldı, Coronavirüs Alman profesörü Egede mahsur bıraktı!

Viyana Üniversitesi’nde ulaşım ekonomisi ve lojistik bölümünde öğretim görevlisi olan Prof. Dr. Sebastian Kummer Şubat ayında yelkenlisiyle çıktığı yolculuk sırasında sınırlar kapatılınca ege denizinde mahsur kaldı.

Çocukluğundan bu yana yelkenli sevdalısı olan Kummer, 18 Şubat’ta iki arkadaşıyla Fransa’nın La Rochelle şehrinden Lagün 46 isimli yelkenli katamarana binerek Ege’yi gezecekleri bir seyahat planladılar. Yolculuk Türkiye’de bitecekti. Üçlü yelkenlileriyle denizleri aşarken tüm dünyada koronavirüs önlemleri arttı ülkeler bir bir sınırları kapatmaya başladı.

İTALYA KIRMIZI BÖLGE İLAN EDİLDİ ROTAYI İSPANYA’YA ÇEVİRDİLER
Grup istikametini İtalya’ya çevirdi ancak 10 Mart’ta İtalya’nın tamamı kırmızı bölge ilan edildi. Denizciler bu kez rotayı İspanya’nın Balear Adaları’na çevirdi ancak Kummer teknesini Göcek sahiline demirlemek ve karantinayı burada geçirmek istiyordu.

YOLA TEK BAŞINA DEVAM ETTİ
Arkadaşları Balear Adaları’nda indikten sonra yola tek başına devam eden Kummer, Ege’ye vardığında Türkiye sınırları kapatmıştı. Yunanistan ise tekne Türk bayraklı olduğu için onu Türk bölgesine yönlendirdi.

Sınırlar kapandı Alman profesör Ege’de mahsur kaldı

Prof. Kummer, hem koyları geziyor hem de online olarak ders veriyor.

KARANTİNADA OLMAK İÇİN DAHA GÜZEL BİR YER HAYAL EDEMİYORUM
Hiçbir kıyıya yanaşamayan ve yaklaşık bir buçuk aydır karaya ayak basmayan 57 yaşındaki Kummer yaşadıklarını Hürriyet’e anlattı: “Arkadaşlarım planlanandan daha önce tekneden ayrıldığı için bolca yemeğim ve suyum vardı. Çocukluğumdan beri yelkenli üzerindeyim. Gıdanın ve suyun değerini biliyorum, dikkatli kullanıyorum. Aslında karantinada olmak için daha güzel bir yer hayal edemiyorum. Yelkenlimle çeşitli koylarda vakit geçiriyorum. Bu haftaya kadar panik yapmadım, çünkü acil bir durum olmadığını yeterli yemeğim olduğu sürece bu şekilde devam edebileceğimi biliyordum. Ancak tabii çok uzun bir süre oldu ve artık yolculuğu sonlandırmak istiyorum. Benim gibi tekne üzerinde kalan insanlar olduğunu biliyorum. Uluslararası deniz hukuku kapsamında güvenli bir liman gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bunun için Türk yetkililerle temas halindeyim. Sorunumun bir iki gün içerisinde çözüleceğini umuyorum.”

ÖĞRENCİLERE EĞİTİME DEVAM EDİYOR
Denizde internet iyi çektiği için kendini şanslı hissettiğini söyleyen Kummer, Viyana’daki öğrencilere online olarak ders vermeye ve çalıştığı enstitüdeki görevlerine devam ettiğini belirtti.

Sınırlar kapandı Alman profesör Ege’de mahsur kaldı

Sebastian Kummer, arkadaşlarının planlanandan daha önce tekneden ayrıldığı için gıda ve su sıkıntısının olmadığını söyledi.

Yayın tarihi: Mayıs 14, 2020 Değiştirilme tarihi: Mayıs 14, 2020 Yayınlayan / Yazan : Son Dakika Yeni Güncel Haberler

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Son Dakika Yeni Güncel Haberler
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar

  • Alanya'da En İyi Meşhur Ciğerci Hangisi Tavsiyeler Öneriler

   Alanya'da En İyi Meşhur Ciğerci Hangisi Tavsiyeler Öneriler

   Güncel Haberler (Alanya) İlan / kayıt numarası : # 5426 5kez görüntülendi. Haziran 16, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Alanya'da En İyi Meşhur Ciğerci Hangisi Tavsiyeler Öneriler Ciğerci Turan Usta 'Mutfak Mirası'na' dahil oldu Yerli ve yabancı turistlerin Alanya'ya geldiğinde en çok ziyaret ettiği mekanların başında gelen Ciğerci Turan Usta, Alanya Belediyesi tarafı...

  • Katar’ın Ankara Büyükelçisi Kapadokyayı Ziyaret Etti

   Katar’ın Ankara Büyükelçisi Kapadokyayı Ziyaret Etti

   Güncel Haberler (Kapadokya) İlan / kayıt numarası : # 5405 3kez görüntülendi. Haziran 16, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Katar’ın Ankara Büyükelçisi Kapadokyayı Ziyaret Etti Katar’ın Ankara Büyükelçisi Uçhisar’da Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü, Osmanlı’dan günümüze kadim dost ülke Katar’ın Ankara Büyükelçisi Salim Mübarek Al Şafi ile bir araya geldi. Uçhisar Bele...

  • En İyi Playstation Oyunları Hangisi?

   En İyi Playstation Oyunları Hangisi?

   Güncel Haberler İlan / kayıt numarası : # 5404 5kez görüntülendi. Haziran 16, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   En İyi Playstation Oyunları Hangisi? Playstation 4 denildiğinde akla ilk olarak PES oyunu gelse de aslında 100’lerce oyunu oynamanıza imkan veriyor. God of War, Red Dead Redemption, Uncharted 4, Spider Man, Grand Theft Auto, Call of Duty en çok terci...