Deva Partisi Ali Babacan Gündem Hakkında Değerlendirmeleri!

 • İlan / İçerik Numarası : # 5213 8 kez görüntülendi.
 • Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç
  • Şehir / Yer : Türkiye

Deva Partisi Ali Babacan Gündem Hakkında Değerlendirmeleri! "BİZ İKTİDARA TALİP BİR PARTİYİZ"

Büyük bir yapı kuruyoruz. Bu tek adam yapısı değil, kadro hareketi. İnsan kaynağına, yetkinliğe, liyakata, ehliyete çok dikkat ediyoruz. 8 ilde, 900 ilçede teşkilatlanmaya başlıyoruz. Onbinlerce insan delege, milyonlarca insan üye olacak.

Tek adam hareketi başlatsak, işimiz kolaydı. Ama bu öyle değil. Biz iktidara talip bir partiyiz. Siyasi yelpazenin tam ortasında ve anaakım bir siyasi partiyiz. Dar bir ideolojiye hapsolmuş bir parti değil burası. Bir kitle partisiyse, bunun mutlaka adım adım ve sağlam temeller üzerine kurulması lazım ki, bu partiyi Türkiye demokrasisine kazandırmış olalım. Deva partisi bir kişiyle başlayan, bir kişiyle yürüyen, bir kişiyle yok olan parti olmasın. Bunun için adım adım gidiyoruz.

Özgürlüklerin, temel hakların, hukukun üstünlüğünün savunucusu olacağız. Büyük bir kurumsal yapılanla bu. Dolayısıyla vakit alması normal.
Ortak akıl oluşmadan, ekibin ortak görüşü oluşmadan çıkıp bir şeyler söylemek istemedim. Parti kurulduktan sonra bir ay geçti, iç yapılandırmamız, görevlendirmelerimizi tamamladık. Artık sorumluluklarımız belli. Herhangi bir konuda bir şey istediğimde 21 ayrı kuruldan raporlar gelmeye başladı.

Gerginlikten, kavgacı üsluptan halkımız yoruldu. Sükunet istiyor halk. Kavga etmek kolaydır ama önemli olan ülkeye şimdiden bir katkımız olur mu derdindeyiz.

Halkımızda sabırsızlık var, bunu çok iyi anlıyorum. Bir an önce bir şey olsun ve düzelsin istiyorlar. Eğer Türkiye'de bir değişim olacaksa bunun muhakkak seçimlerle olması lazım. Dolayısıyla bundan sonraki süreçte görüşlerimizi ve eleştirilerimizi açıkça yapacağız. 'Şunu şöyle yapın, daha iyi olur' da diyeceğiz. Arkadaşlarımızın her birisi kendi alanlarında çok iyi işler yapmış devlet tecrübesi olan arkadaşlarımız. Dolayısıyla dinamizm ve siyaset tecrübelerimizi harmanlayacağız.

Türkiye'nin bir başka yıkıcı partiye, yıkıcı yapıya ihtiyacı yok. Bizim yapıcı tutum almamız şart. Ama yanlışlara işaret etmekten de korkmayacağız. Bir sorun varsa, dillendirmiyorsak, bu bizim üzerimize vebal. Açıkça söyleyeceğiz, bunu yapacağız.

Bize hiç kimse 'siz işinize bakın' diyemez, çünkü işimizi yapıyoruz. Ülkenin hakettiği demokrasiye ve refah seviyesine yükselmesi için elimizden geleni yapacağız.

Bizim parti programımızda sivil toplum bölümü var, bunu demokrasinin vazgeçilmez parçası görüyoruz. İki sandık arasındaki süreçte demokrasinin işlemesi demek, sivil toplumun, medyanın, basının özgür olması demek. 'Seçimde yetkiyi aldık, kimse bana karışamaz, susturur yürür giderim' derseniz bunun adı demokrasi olmaz.

İkili ilişkilerin durumunu bilemiyorum ama sistem açısından baktığımızda, 2.5 yıl kadar hapiste kalan bir insana bir hakim beraat kararı veriyorsa, aynı gün alelacele bir savcı, aynı gün üzerinde tutuklama kararı oluşturabiliyorsa buraya hukuk devleti demek mümkün değil. İnatlaşma, hukuk garabeti ortaya çıkıyorsa, bu ülkede yaşayan vatandaşların kendini güvende hissetmesi mümkün olmaz. 'Benim başıma bir şey gelir, kendimi ifade edemem, hakkımı arayamam' düşüncesini yerleştirirseniz, hukuktan bahsedemezsiniz.

Bu hissiyatla iş dünyası yaşayamaz, burada iş yapamaz. Düzenlemeleri yapan kısıtlı bir gruptur fakat düzenlemelerin etrafından dolaşmayı bilen yüzlerce insan vardır. Türkiye'nin milli ve yerli imkanları yavaşça kayar gider, bunu engelleyemezsiniz.

Yayın tarihi: Nisan 13, 2020 Yayınlayan / Yazan : Güncel Haberler Son Dakika İzle

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Güncel Haberler Son Dakika İzle
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar

  • Alanya'da En İyi Meşhur Ciğerci Hangisi Tavsiyeler Öneriler

   Alanya'da En İyi Meşhur Ciğerci Hangisi Tavsiyeler Öneriler

   Güncel Haberler (Alanya) İlan / kayıt numarası : # 5426 5kez görüntülendi. Haziran 16, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Alanya'da En İyi Meşhur Ciğerci Hangisi Tavsiyeler Öneriler Ciğerci Turan Usta 'Mutfak Mirası'na' dahil oldu Yerli ve yabancı turistlerin Alanya'ya geldiğinde en çok ziyaret ettiği mekanların başında gelen Ciğerci Turan Usta, Alanya Belediyesi tarafı...

  • Katar’ın Ankara Büyükelçisi Kapadokyayı Ziyaret Etti

   Katar’ın Ankara Büyükelçisi Kapadokyayı Ziyaret Etti

   Güncel Haberler (Kapadokya) İlan / kayıt numarası : # 5405 3kez görüntülendi. Haziran 16, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Katar’ın Ankara Büyükelçisi Kapadokyayı Ziyaret Etti Katar’ın Ankara Büyükelçisi Uçhisar’da Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü, Osmanlı’dan günümüze kadim dost ülke Katar’ın Ankara Büyükelçisi Salim Mübarek Al Şafi ile bir araya geldi. Uçhisar Bele...

  • En İyi Playstation Oyunları Hangisi?

   En İyi Playstation Oyunları Hangisi?

   Güncel Haberler İlan / kayıt numarası : # 5404 6kez görüntülendi. Haziran 16, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   En İyi Playstation Oyunları Hangisi? Playstation 4 denildiğinde akla ilk olarak PES oyunu gelse de aslında 100’lerce oyunu oynamanıza imkan veriyor. God of War, Red Dead Redemption, Uncharted 4, Spider Man, Grand Theft Auto, Call of Duty en çok terci...