Kısa Çalışma Ödeneği İşsizlik Hakkında Deva Partisi Yorumları

 • İlan / İçerik Numarası : # 5214 4 kez görüntülendi.
 • Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç
  • Şehir / Yer : Türkiye

Kısa Çalışma Ödeneği İşsizlik Hakkında Deva Partisi Yorumları ; "ŞU ANDAKİ YÖNETİMİN KRİZ YÖNETİM DOSYASI YOK"

Kısa Çalışma Ödeneği denen bir uygulama var. Bu uzun vadede çok iyi sonuç veriyor, pek çok ülke uygulamaya başlandı. Fakat getirilen bu uygulama, kısa çalışma ödeneğini çalışmaz hale getirecek. Bu seçenek, bu kapı açıldığı zaman, işveren bunu tercih etmiyor. 'İşten çıkartmam ama ücretsiz izin veriyorum' der işveren. Bunun önüne geçmek lazım.

Bir kriz geldiğinde zamanınız olmayabilir, hızlı hareket etmeniz gerekebilir ama bunu kriz gelmeden önce düşüneceksiniz. Kriz olduktan sonra toplanalım, konuşalım, soralım derseniz olmaz. Geçen gün geri gelmez, kayıpları telafi edemezsiniz. Ekonomik aktivitenin kesin duracağı anda, tedbirleriniz olmalı. Şu andaki yönetimin kriz yönetim dosyası yok. Karşı karşıya kalınca oturup karar veriyor. İnsanlar işini - hayatını kaybediler, işletmeler iflas ediyor. Şu andaki yönetim sistemiyle Türkiye'nin yönetilmesi mümkün değil.

Eğer bilime, akla öneml verilmiyorsa o ülke için her türlü risk vardır. Türkiye'yi bu krizden çıkarmanın en önemli yolu, Türkiye'yi açık bir ülke halinde tutmaktadır. Düşünce ve ifade özgürlüğünün olduğu, hukukun egemen olduğu bir ülke olamazsa, krizden çıkamaz.

Toplumu kapatarak, sosyal medya paylaşımlarını, sermaye kontrolleri ile krizin önüne geçemezsiniz. Belli ölçülerde, grinin belli tonları olabilir, yapılabilir ama bu izah edilir. Mevcut kaynakların da elinizden akıp gitmesine sebep olabilirsiniz bu sefer.

"ÖZGÜRLÜK OLMADAN KALKINMA OLMAZ"

Krizi aşmanın yolu Türkiye'yi kapatmak değildir. Medya üzerinde büyük bir baskı varken, eleştirel yaklaşan gazeteciler işlerini kaybediyorsa, bir de siz sosyal medyayı kısıtlamayı öngören düzenlemeler yaparsanız yazık edersiniz ülkeye.

Son bir yıl içerisinde çok sayıda banka yöneticisi görevlerinden uzaklaştırıldı. Bankacılık sektörü bütün dünyada düzenlenmiş sektördür, devlet düzenler ve sonucunu ister. Ama düzenleme, denetleme çerçevesinin dışında özel bankalara bir şeyler yaptırmaya çalışıyorsanız anında duyulur. Bu sistem gerçekten özgür bir ekonomik sistem mi, değil mi? Dünya ekonomik özgürlük listesinde 180 ülke arasında Türkiye 71. sıraya düşmüş durumda. Genel anlamda özgürlüklerden, ekonomik kalkınmadan nasıl bahsedeceksiniz?

Yayın tarihi: Nisan 13, 2020 Yayınlayan / Yazan : Güncel Haberler Son Dakika İzle

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Güncel Haberler Son Dakika İzle
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar

  • Deva Partisi Ali Babacan Gündem Hakkında Değerlendirmeleri!

   Deva Partisi Ali Babacan Gündem Hakkında Değerlendirmeleri!

   Güncel Haberler İlan / kayıt numarası : # 5213 8kez görüntülendi. Nisan 13, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Deva Partisi Ali Babacan Gündem Hakkında Değerlendirmeleri! "BİZ İKTİDARA TALİP BİR PARTİYİZ" Büyük bir yapı kuruyoruz. Bu tek adam yapısı değil, kadro hareketi. İnsan kaynağına, yetkinliğe, liyakata, ehliyete çok dikkat ediyoruz. 8 ilde, 900 ilçede ...

  • Deva Partisi Ali Babacan'ın Projeler Hakkında Yorumları

   Deva Partisi Ali Babacan'ın Projeler Hakkında Yorumları

   Güncel Haberler İlan / kayıt numarası : # 5212 8kez görüntülendi. Nisan 13, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Deva Partisi Ali Babacan'ın Projeler Hakkında Yorumları ; "KÖİ PROJELERİNDE FİZİBİLİTELER DOĞRU YAPILMADI" Bir proje sürekli nakit akışı olan bir projeyle, o zaman bu projelerin özel sektör eliyle yapılması planlanabilir. Ama bunun sınırını iyi çizme...

  • Yeni İnfaz Paketi Hakkında Ali Babacan Dav Partisi Ne Düşünüyor?

   Yeni İnfaz Paketi Hakkında Ali Babacan Dav Partisi Ne Düşünüyor?

   Güncel Haberler İlan / kayıt numarası : # 5211 5kez görüntülendi. Nisan 13, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Yeni İnfaz Paketi Hakkında Ali Babacan Dav Partisi Ne Düşünüyor? Yasa teklifi ile alakalı parti olarak görüşümüzü duyurduk. Hukuk ve Adalet Politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcımız, basın toplantısı yaptı, tutumumuzu duyurdu. Suç eğer düşünc...