TURSAB GÜNCEL HABERLER SON DURUM NEDİR? NELER YAŞANIYOR?

 • İlan / İçerik Numarası : # 5228 5 kez görüntülendi.
 • Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç
  • Şehir / Yer : Türkiye

TURSAB GÜNCEL HABERLER SON DURUM NEDİR? NELER YAŞANIYOR? Gerçek durum kısa sürede müfettişlerin verdikleri raporlarla ortaya çıktı.

Bankaya rehin edilen biletlerden yaklaşık 130 bin adedinin, DÖSİMM ’den satın alınmadıkları, yetkisiz bir basımevinde basıldıkları ortaya çıktı. Ulusoy yönetimi kredi kullanımı amacıyla, bu sahte biletleri Bankaya karşılık göstermişti.

TÜRSAB’ın zararları; gerçek maliyetin üzerinde inşa edilen Merkez Binası, Bölgelerde satın alınan gayrimenkuller ve ölçüsüz organizasyon ve kadrolaşma harcamalarından kaynaklanıyordu.

Yukarıda özetlenen gelişmeler ve yasaya aykırı harcamalar yüzünden, TÜRSAB’ın uğratıldığı yüz milyonlarca lira tutarındaki zararın tazmin edilmesi amacıyla mevcut yönetim, önce Bakanlığa başvurmuş, ardından Cumhuriyet Savcılığına suç duyurularında bulunmuştu.

Yaklaşık iki yıl süren bu gelişmeler kendi müfettişleri tarafından saptanarak, raporlandığı halde, hiç bir eyleme geçmeyen, sahte bilet basımı yüzünden suç duyurusunda bulunma gereği duymayan Bakanlık, geçtiğimiz haftalarda Mehmet Ersoy imzasıyla, yukarıda söz ettiğimiz TURSAV hakkında inceleme başlattı.

İnceleme; TURSAV ’ın üyelik başvurusunda bulunan Seyahat Acentesi adayı kuruluşlardan zorla bağış topladığı, bunları vakfın kuruluş amaçları doğrultusunda harcamayarak, banka hesaplarında tuttuğu iddiasına dayandırılıyordu.

Daha ileri gidildi.

Bir genelge yayınlanarak, bağışçıların -yasalarda yeri olmayan- ödedikleri tutarı geri isteme haklarını kullanmaları istendi. Genelge TÜRSAB’ın ve Bakanlığın tarihlerinde bir ilkti.

Bu aşamada TURSAV neden hedefte sorusu akla gelebilir.

Vakfın Lütfü Kırdar Kongre Merkezini işleten UKTAŞ’ ta sahip olduğu hisselerin oranı, Bakanlığın bu merkezi dilediği gibi yönetmesini engelliyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı DÖSİMM aracılığıyla temsil edildiği bu ortaklık yapısında azınlıkta kalıyor.

Ersoy kişisel nedenlerle TURSAV ’a kayyım atayarak UKTAŞ’ ı da ele geçirmek istiyor. Peki sonra?.. Sonra kuşkusuz sıra TÜRSAB’a gelecek..

Turizm Sektörü “Corona Salgını” yüzünden; doğrudan 1,5 milyon çalışanı, en az 100 milyar doları bulan yatırımları, milyarlarca liralık kredi riskiyle, gerçek anlamda ölüm-kalım savaşı verirken, Bakanlığın gündemindeki en acil konu; TÜRSAB üyelerinin kurdukları vakfın kayyuma devri ne anlama geliyor?

Yayın tarihi: Nisan 18, 2020 Yayınlayan / Yazan : Güncel Haberler Son Dakika İzle

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Güncel Haberler Son Dakika İzle
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar

  • Kısa Çalışma Ödeneği İşsizlik Hakkında Deva Partisi Yorumları

   Kısa Çalışma Ödeneği İşsizlik Hakkında Deva Partisi Yorumları

   Güncel Haberler İlan / kayıt numarası : # 5214 4kez görüntülendi. Nisan 13, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Kısa Çalışma Ödeneği İşsizlik Hakkında Deva Partisi Yorumları ; "ŞU ANDAKİ YÖNETİMİN KRİZ YÖNETİM DOSYASI YOK" Kısa Çalışma Ödeneği denen bir uygulama var. Bu uzun vadede çok iyi sonuç veriyor, pek çok ülke uygulamaya başlandı. Fakat getirilen bu uyg...

  • Deva Partisi Ali Babacan Gündem Hakkında Değerlendirmeleri!

   Deva Partisi Ali Babacan Gündem Hakkında Değerlendirmeleri!

   Güncel Haberler İlan / kayıt numarası : # 5213 8kez görüntülendi. Nisan 13, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Deva Partisi Ali Babacan Gündem Hakkında Değerlendirmeleri! "BİZ İKTİDARA TALİP BİR PARTİYİZ" Büyük bir yapı kuruyoruz. Bu tek adam yapısı değil, kadro hareketi. İnsan kaynağına, yetkinliğe, liyakata, ehliyete çok dikkat ediyoruz. 8 ilde, 900 ilçede ...

  • Deva Partisi Ali Babacan'ın Projeler Hakkında Yorumları

   Deva Partisi Ali Babacan'ın Projeler Hakkında Yorumları

   Güncel Haberler İlan / kayıt numarası : # 5212 8kez görüntülendi. Nisan 13, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Deva Partisi Ali Babacan'ın Projeler Hakkında Yorumları ; "KÖİ PROJELERİNDE FİZİBİLİTELER DOĞRU YAPILMADI" Bir proje sürekli nakit akışı olan bir projeyle, o zaman bu projelerin özel sektör eliyle yapılması planlanabilir. Ama bunun sınırını iyi çizme...