Yeni İnfaz Paketi Hakkında Ali Babacan Dav Partisi Ne Düşünüyor?

 • İlan / İçerik Numarası : # 5211 5 kez görüntülendi.
 • Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç
  • Şehir / Yer : Türkiye

Yeni İnfaz Paketi Hakkında Ali Babacan Dav Partisi Ne Düşünüyor?

Yasa teklifi ile alakalı parti olarak görüşümüzü duyurduk. Hukuk ve Adalet Politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcımız, basın toplantısı yaptı, tutumumuzu duyurdu. Suç eğer düşünce suçuysa, bu insanları içerde tutmanız için bir sebep yok. Ancak konu terörse, bilerek terör eylemi yapılmışsa onlar ayrı. Buradaki amaç hapishanelerdeki yoğunluğu azaltmaksa, düşünce suçluları derhal, en azından erkenden bırakılmalıdır. Kontrollü denetim diye bir sistem var artık. Bir an önce uygun olan herkesin evlerine gönderilmesi mümkün olmalıdır.

Bir insan tutuklu diye, hapishanede diye, temel hakkı olan yaşamayı elinden alamayız. Meclisteki iktidar ortağı iki siyasi parti kimseyi dinlemeden süreci yönetmeye çalışıyor. Halbuki mutabakat olsa, bu sorun çoktan çözülürdü. 16 yıl Mecliste oldum, nasıl yürüdüğünü çok iyi biliyorum.

Seçimin olduğu gün, TBMM oluştuğunda iki iktidar partisinin toplam oy oranına baktığımızda tamam. Ama bugün itibariyle dengeler değişti. Kamuoyu yoklamalarında halkın desteği muhalefete daha fazla görünüyor. İnatlaşmayla bu işin götürülmesi yazıktır, günahtır. Bilim, akıl ve istişare diyorum, çağrım budur.

2002 ile 2014 yılı arasındaki süreçte yaptığımız sağlık reformu bütün dünyada taktir edildi. 'Pek çok konuda rahatsınız, serbest politikadan yanasınız ama sağlık söz konusu olduğunda sosyal hatta sosyalist duruyorsunuz' gibi bir eleştiriyle karşılaşıyorduk.

O yıllarda Davos toplantısında bir gece sağlık tartışıldı, orada ana konuşmacı olmam istendi, sağlık politikalarımızı anlattım bütün gece. Sordular, siz bu sağlığı nasıl bu kadar kaliteli ve düşük maliyetle yönetiyorsunuz diye... Son 4-5 yıldır hizmetten memnuniyet düşüyor ve sistem karmaşık hale geliyor. O zaman herkes kendi alanında çaba gösterirdi, tek merkez yoktu. 83 milyonluk bir ülkenin tek merciden yönetilmesi, hata yapılmaması mümkün değil.

"YASAK KELİMESİNE KARŞIYIM"

Zamanında Türkiye bazı konularda başarılı oldu, dünyaya örnek olduk. Ne zaman ki kadro hareketi değil de, tek merci yönetimi oldu, ne zaman ki akıl, bilim bırakıldı, o zaman bu hale geldik.

Sadece Devlet yönetiminde değil, şirket yönetiminde bile yöneten ve yönetilen olmazsınız. Bakan arkadaşlarımızın şirketleri ile ilgili aralarına ne kadar mesafe koydular, bilemiyorum. Tamamen yönetimden, ortaklıktan ayrıldılarsa, ilişkilerini kestilerse sorun olmayabilir. Ama iki ilişki bir arada yürümez, bu kabul edilemez.

Yasak kelimesine karşıyım, bu kelimenin bir an önce literatürümüzden kalkması lazım.

Biz bütün bu riskleri zamanında gördük. DEVA'nın programına baktığınızda krizlerin nasıl yönetileceği ile ilgili ciddi söylemler göreceksiniz.

Yayın tarihi: Nisan 13, 2020 Yayınlayan / Yazan : Güncel Haberler Son Dakika İzle

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Güncel Haberler Son Dakika İzle
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar

  • Alanya'da En İyi Meşhur Ciğerci Hangisi Tavsiyeler Öneriler

   Alanya'da En İyi Meşhur Ciğerci Hangisi Tavsiyeler Öneriler

   Güncel Haberler (Alanya) İlan / kayıt numarası : # 5426 5kez görüntülendi. Haziran 16, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Alanya'da En İyi Meşhur Ciğerci Hangisi Tavsiyeler Öneriler Ciğerci Turan Usta 'Mutfak Mirası'na' dahil oldu Yerli ve yabancı turistlerin Alanya'ya geldiğinde en çok ziyaret ettiği mekanların başında gelen Ciğerci Turan Usta, Alanya Belediyesi tarafı...

  • Katar’ın Ankara Büyükelçisi Kapadokyayı Ziyaret Etti

   Katar’ın Ankara Büyükelçisi Kapadokyayı Ziyaret Etti

   Güncel Haberler (Kapadokya) İlan / kayıt numarası : # 5405 3kez görüntülendi. Haziran 16, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Katar’ın Ankara Büyükelçisi Kapadokyayı Ziyaret Etti Katar’ın Ankara Büyükelçisi Uçhisar’da Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü, Osmanlı’dan günümüze kadim dost ülke Katar’ın Ankara Büyükelçisi Salim Mübarek Al Şafi ile bir araya geldi. Uçhisar Bele...

  • En İyi Playstation Oyunları Hangisi?

   En İyi Playstation Oyunları Hangisi?

   Güncel Haberler İlan / kayıt numarası : # 5404 6kez görüntülendi. Haziran 16, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   En İyi Playstation Oyunları Hangisi? Playstation 4 denildiğinde akla ilk olarak PES oyunu gelse de aslında 100’lerce oyunu oynamanıza imkan veriyor. God of War, Red Dead Redemption, Uncharted 4, Spider Man, Grand Theft Auto, Call of Duty en çok terci...