SAĞLIK ÇALIŞANLARINI OTELDEN ÇIKARAN NOVOTEL ZEYTİNBURNU

 • İlan / İçerik Numarası : # 5232 5 kez görüntülendi.
 • Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç
  • Şehir / Yer : Türkiye

YAZIKLAR OLSUN! NOVOTEL ZEYTİNBURNU SAĞLIK ÇALIŞANLARINI OTELDEN ÇIKARDI

Ailelerine korona virüsü bulaştırmamak için Zeytinburnu'ndaki Novotel'de konaklayan sağlık çalışanları müşteriler rahatsız denilerek otelden kovuldu...

İstanbul Zeytinburnu’ndaki Novotel’de bir acenta aracılığıyla anlaşan ve günlerdir burada konaklayan sağlık çalışanlarına otel yetkilileri, “Buradan çıkın” dedi.
Korona virüsü hastalarını tedavi eden sağlık çalışanları, ailelerine virüs bulaştırmamak için günlerdir burada konaklamak zorunda kalıyordu.

Covid-19 hastalarını tedavi eden bir doktor, yetkililerin buna gerekçe olarak, “Buradaki müşteriler sizden rahatsız oluyor” diyerek oteli boşaltmalarını istediklerini söyledi.

Paraları ile kaldıkları halde

Duvar Gazetesi’nden Hacı Bişkin’in haberine göre, otelden zorla çıkartılmaya çalıştıklarını anlatan doktor, kaldıkları otele parayı eksiksiz yatırdıklarını ve burada kalmak için herhangi bir bakanlığın talimatı olmadığını söyledi.
Bu otelin çalıştıkları hastaneye daha yakın olduğu için burayı tercih ettiklerini söyleyen doktor, “Küçük çocuğu ve ailesi olan arkadaşlarımızla birlikte bir acenteyle anlaşarak bu otelde kalmaya başladık. Cumartesi günü bir sorun yaşadık. Bize, ‘Çıkın’ dediler. Otel yetkilileri bugün de, ‘Süreniz bitti’ diyerek odaları boşaltmamızı istediler. Biz de süreyi uzatmak istedik. Bizi kapı dışarı ettiler. Üç doktor arkadaşımıza da, ‘Yarın çıkın’ dediler. Bunun nedenini sorduğumuzda, bizden rahatsız olduklarını, diğer müşterilerin de bizi istemediklerini ilettiler” dedi.

Otel kendini nasıl savundu

Konuyla ilgili aradığımız otelden bir yetkili şunları söyledi: “Novotel olarak Türkiye’de çok fazla otellerimiz var. Birçok otelimiz sağlık çalışanlarına karşılıksız sunuldu. Bazı otellerimiz de faaliyetlerini durdurdu. Zeytinburnu’ndaki otelde de sağlık çalışanlarına bir acenta aracılığıyla yardımcı oluyoruz. Bu arkadaşların çıkış tarihleri bugün bitiyordu. Korona virüs başladığından beri operasyon planımız var. İzne ayrılan arkadaşlarımız var. Çok az katılımcıyla hizmete devam ediyoruz. Sağlıkçı arkadaşlarımızın çıkış tarihleri bugün olduğu için bugün çıkın dedik. Acentanın isteği üzerine göre yarına çıkış tarihleri verildi.”

Sağlık çalışanlarına müşteriler rahatsız olduğu için mi ‘ayrılın’ denildi sorusuna ise yetkili, “Doktor arkadaşlara başka bir kat verilmişti” cevabını verdi.

İBB, başka otele yerleştirdi

Bu arada İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, sağlık çalışanları için yeni bir otel ayarladıklarını duyurdu. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Nörolojisi Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serhat Güler, sosyal medya hesabından konuya ilişkin Ekrem İmamoğlu’nu da etiketleyerek “7 gün 24 saat görev başında olan sağlık personeline saygısızlık; Novotel Zeytinburnu ücreti ödenen odalarda ailelerini korumak için konaklayan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi doktorlarını herhangi bir açıklama yapmadan otelden çıkarttı” şeklinde paylaşımda bulundu. Kısa bir süre sonra İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Kıymetli hocam, bu duruma çok üzüldük, sorumluluğumuzda olmayan bir otelde tatsızlık yaşamışsınız. Hemen yakındaki bir otelde yeriniz hazırlandı. Arkadaşlarım sizinle hemen iletişim kuracaklar” mesajını paylaştı.

Yayın tarihi: Nisan 18, 2020 Yayınlayan / Yazan : En Son Yeni Güncel Haberler Oku

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
En Son Yeni Güncel Haberler Oku
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar

  • KORONADAN SONRA NELER OLACAK VE YAŞANACAK HAKKINDA YORUMLAR

   KORONADAN SONRA NELER OLACAK VE YAŞANACAK HAKKINDA YORUMLAR

   Son Dakika Haberleri İlan / kayıt numarası : # 5229 5kez görüntülendi. Nisan 18, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   KORONADAN SONRA HİÇBİRŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK' PEKİ NASIL OLACAK Müşteri otelin her biriminde kendini güvende hissetmesi nasıl sağlanacak, ulaşımda düşük maliyetle low cost ne olacak, transferler nasıl yapılacak. Bunlar ilk akla gelenler peki, bunl...

  • CHP'Lİ BELEDİYELERİN YARDIM KAMPANYALARININ YASAKLANMASI

   CHP'Lİ BELEDİYELERİN YARDIM KAMPANYALARININ YASAKLANMASI

   Son Dakika Haberleri İlan / kayıt numarası : # 5215 4kez görüntülendi. Nisan 13, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   CHP'Lİ BELEDİYELERİN YARDIM KAMPANYALARININ YASAKLANMASI (İçişleri Bakanlığı'nın CHP'li belediyelerin yardım hesaplarını bloke ettirilmesi) Farklı mevzuatlarda farklı hükümler var. İşin ruhuna bakmamız lazım. Şu anda ülke ciddi bir salgın ile karşı k...

  • Dava Partisi Ali Babacan Sağlık Hakkında Yorumları Görüşleri

   Dava Partisi Ali Babacan Sağlık Hakkında Yorumları Görüşleri

   Son Dakika Haberleri İlan / kayıt numarası : # 5210 5kez görüntülendi. Nisan 13, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Dava Partisi Ali Babacan Sağlık Hakkında Yorumları Görüşleri "BUNUN VEBALİ BÜYÜK" İşin sağlık tarafına baktığımızda, biliyorsunuz Bilim Kurulu var, arzu ettikleri önerdikleri var, gerçekleşmiyor. Bazı kararlar daha erken alınsaydı Türkiye'de kayıp da...