2020 Turizm Sezonu Hakkında Öğrencilerden Yorumlar Görüşler

 • İlan / İçerik Numarası : # 5222 3 kez görüntülendi.
 • Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç
  • Şehir / Yer : Türkiye

2020 Turizm Sezonu Hakkında Öğrencilerden Yorumlar Görüşler,

Bizler sektörün teorik değerlerini öğrendiğimiz okullarımızda ve bu teorik birikimleri pratiğe dökebilme fırsatını edindiğimiz staj dönemlerimiz boyunca turizmin en önemli unsurunun insan olduğunu öğrendik.

Üniversite bölüm seçimi yaparken okulların turizm öğrencisinde aradığı nitelikler ile bir otel adına yayınlanan iş ilanında personelde aranan nitelikler aynı düzeyde. Sosyal yönü kuvvetli, güler yüzlü, insan ilişkileri güçlü.

Bizler turizm sektörünün 4. sanayi devriminden yüksek bir yüzde ile etkilenmeyeceğini düşündük. Şimdi ise her gün bu pandemiden ne ölçüde etkileneceğimizi düşünmek durumundayız. Evet; eğitimler internet üzerinden, toplantılar internet üzerinden, evde mobil çalışanlar bile var fakat bizler kariyer hedefleri olan öğrenciler olarak bir iş başvurusundan önce o şirketi araştıran şirket kültürünü anlamaya çalışan bireyleriz. Sürekli tecrübeli isimlerin söyleşilerini okuyorum ve anahtar kelime REVİZE.
Bu revize edilecek sistemin içinde biz neredeyiz?

Örnek veriyorum mezun olunca rehber olacağım diyen arkadaşım kendini yabancı dil alanında geliştiriyordu. Koronovirüs sonrası turizm sektöründe rehber olacak mı? Sanal rehberler mi olacak? Yapay zekâ zaten rehberin anlatacağı her şeyi biliyor mu olacak? Diye düşünüyor. O şimdi rehber olmaktan vazgeçmeyi düşünecek.

Pazarlama departmanında kariyer edinmeyi hedefleyen bir öğrenci şimdiden destinasyonun yaşadığı imaj kaybının farkında ve bunun nasıl bir strateji ile düzeltileceğini düşünecek, sorabileceği pek çok isim var fakat herkes bir belirsizlik içinde.

Çoğumuz sektörden ürkmeye başladı çünkü istihdam vaadi durdu. Sektör yöneticileri çalıştıracak insan bulamadıkları konusunda endişe içinde iken aynı zamanda da ilk aradıkları nitelik tecrübe oluyor. Yetkili isimlerin bu dönemde sektöre hazırlanan öğrencileri etkin bir şekilde elde tutması gerektiğini düşünüyorum. Fikirleri, hayalleri olan bireyleriz. Sektör bizi kaybetmemeli, bizler de sektörü…

Yayın tarihi: Nisan 18, 2020 Değiştirilme tarihi: Nisan 18, 2020 Yayınlayan / Yazan : Haber Siteleri Son Dakika Güncel

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Haber Siteleri Son Dakika Güncel
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar

  • Deva Partisi Ali Babacan'ın Süleyman Soylu Hakkında Yorumları

   Deva Partisi Ali Babacan'ın Süleyman Soylu Hakkında Yorumları

   Haberler Haber İlan / kayıt numarası : # 5208 6kez görüntülendi. Nisan 13, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Deva Partisi Ali Babacan'ın Süleyman Soylu Hakkında Yorumları ; Hükümetin kendi iç meselesi. İç meseleye girmek istemem. Ama ilkeler ve yönetim şekli açısından değerlendirilebilir. Şu andaki yönetim sistemiyle Türkiye'nin problemlerine çare bulması m...

  • Bilim Kurulundan Corona Virüs Salgını İle Alakalı Son Yorumlar

   Bilim Kurulundan Corona Virüs Salgını İle Alakalı Son Yorumlar

   Haberler Haber İlan / kayıt numarası : # 5203 3kez görüntülendi. Nisan 13, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Bilim Kurulundan Corona Virüs Salgını İle Alakalı Son Yorumlar Salgınlar, rutin hizmetlerde kullanılandan daha fazla insan gücü ve finansal kaynak gerektiren durumlardır. Bu yönüyle afetlere benzeyen salgınlar, başta Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanl...

  • İBB Bilim Kurulu'ndan salgın yönetimi önerileri

   İBB Bilim Kurulu'ndan salgın yönetimi önerileri

   Haberler Haber İlan / kayıt numarası : # 5202 2kez görüntülendi. Nisan 13, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   İBB Bilim Kurulu'ndan salgın yönetimi önerileri İBB Bilim Kurulu, sokağa çıkma yasağı kararının ardından özellikle İstanbul’da yaşanan sosyal mesafe ihlalleri üzerine, salgınla bilimsel olarak mücadele yönetimini hatırlatan bir açıklama yaptı. İBB Bi...