Turizm Sezonu ve Otellerde Son Durum Coronovirüs

 • İlan / İçerik Numarası : # 5282 4 kez görüntülendi.
 • Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç
  • Şehir / Yer : Türkiye

Turizm sezonu ve otellerde son durum nedir? Coronovirüs ne kadar etkiledi? Salgın sonrası neler yapılacak? Hangi tedbirler uygulanacak?

Nerede kalmıştık? diyerek turistleri ağırlayıp çekebilmemiz için doğal olarak tesislerimizin tedarikçileri ve çalışanlarının istihdamının korunması ile finans zincirinin düzeltilmesi çok daha önemlidir.

Salgın ile birlikte hijyen ve medikal başta olmak üzere gıdadan ambalaja kadar pek çok alanda plastiklerin hayati öneme sahip olduğu gerçeği anlaşılmıştır.

Salgın nedeniyle temizlik, medikal ve ambalaj sektörlerinde; karantina için güven veren plastik şişe, maske, önlük, tulum, eldiven, siperlik, kişisel koruyucu ekipman, tıbbi gereçler…gibi tek kullanımlık plastik ürünlerde talepler artışa geçti.

Ülkelerin salgınla mücadelede yetersizliği sonucu plastiklerin sağlığımıza katkısının bu kadar yaygın kullanıldığı daha iyi anlaşılmaya başlandı. Önümüzdeki süreçte ise kişisel bakım ürünleri olan buklet ürünlerimizin de çok önemli olduğu anlaşılacaktır.

Hayatımızda bütün risklerin önüne geçebiliyor muyuz?

Bugünü anlayıp yarın için neleri yapmalıyız, aksi halde önümüzdeki yıllar içinde ciddi daralmaları bugünden öngöremeyen işletmelerimizin de kapanacaklarını biliyoruz. Bugünler geçecek, 2020 yılında tedavisi yapılıp 2021 yılında aşısı da bulunacaktır. Turizmde ve sanayide her şey önceki gelişme doğallığında sürecektir.

Ülkemiz turizminin gelişme dönemlerinde başta Avrupa’dan olmak üzere yöneticiler transfer edip bir otelde kullanılan birçok makine ve ekipmanı da ithal ediyorduk. Seksenli yıllarda otellerde kullandığımız neredeyse iğneden ipliğe her makina ve ekipmanı ithal ederek büyük paralar ödedik. Genç sanayimize karşın girişimciliği ile başarılı çalışmaları sürdüren iş insanlarımız, özellikle sanayici KOBİ’lerimiz ise bugün ihtiyaçlarımızı karşılamakla kalmayıp ihracatlarını da yapıyoruz.

Bu dönemi umutlarımızı güçlendirerek, durumumuzdan şikâyet etmeden kendimizi ve işimizi yenilememizi gerektirmektedir. Elimize geçmiş çok güzel altın bir fırsat olup her şeyi yönetenlerden beklemeden bu fırsatı kendimize ve sektörümüze yoğunlaşarak değerlendirmeliyiz.

Yayın tarihi: Mayıs 4, 2020 Değiştirilme tarihi: Mayıs 4, 2020 Yayınlayan / Yazan : Güncel Haberler Son Dakika İzle

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Güncel Haberler Son Dakika İzle
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar

  • İrana Kilit Grubu 100 milyon dolara 1000 odalı otel yapacak

   İrana Kilit Grubu 100 milyon dolara 1000 odalı otel yapacak

   Otel Haberleri İlan / kayıt numarası : # 4904 10kez görüntülendi. Temmuz 27, 2019 İlanı verenle iletişime geç

   İrana Kilit Grubu 100 milyon dolara 1000 odalı otel yapacak Türkiye'nin önde gelen otel gruplarından Kilit Global'in 100 milyon dolar yatırımla İran'a 1000 odalı otel yapacağı açıklandı. Kilit Global, Crystal markasıyla işlettiği otellerden bir tane ...

  • Sianji Otel İle Tatil Ve Sağlık Fırsatları

   Sianji Otel İle Tatil Ve Sağlık Fırsatları

   Otel Haberleri (Bodrum) İlan / kayıt numarası : # 3598 16kez görüntülendi. Kasım 5, 2018 İlanı verenle iletişime geç

   Sianji Otel İle Tatil Ve Sağlık Fırsatları Hem tatil yapmak hem kaliteli ve dinamik bir şekilde eğlenmek isteyen tüm yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği sianji well being bodrum misafirlerine aynı zamanda sağlık paketleri ile de hizmet veriyor. ...

  • RİZE ESKİ DEDEMAN'IN YERİNE CENGİZ İNŞAAT'IN OTELİ YÜKSELİYOR

   RİZE ESKİ DEDEMAN'IN YERİNE CENGİZ İNŞAAT'IN OTELİ YÜKSELİYOR

   Otel Haberleri (Rize) İlan / kayıt numarası : # 3592 213kez görüntülendi. Ekim 29, 2018 İlanı verenle iletişime geç

   RİZE ESKİ DEDEMAN'IN YERİNE CENGİZ İNŞAAT'IN OTELİ YÜKSELİYOR Daha önce Dedeman Otel olarak hizmet verirken 2016'da yıkılan otelin arsası İl Özel İdaresinin. Özel İdare arsayı Cengiz İnşaat'a 5 yıldızlı otel yapması için verdi... Rize'de daha önce De...