SALDA GÖLÜ ÇALIŞMALARI TEPKÜLER NEDENİYLE DURDURULDU

 • İlan / İçerik Numarası : # 5247 4 kez görüntülendi.
 • Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç
  • Şehir / Yer : Türkiye

TEPKİLER SES GETİRDİ: SALDA GÖLÜ ÇALIŞMALARI DURDURULDU

TOKİ'den yapılan açıklamada "Yüklenici firma hakkında kusurlu davranışları nedeniyle gerekli maddi ve sözleşmesindeki diğer ceza hükümleri işletilmiştir" denildi...


Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü'nde iş makinelerinin çalıştığına ilişkin görüntülerin ortaya çıkması sonrası olay yerine giden CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, çalışmaların durdurulduğunu açıkladı.

Millet Bahçesi yapılması için çalışmaların başladığı belirtilen Salda Gölü'nden gelen görüntülere kamuoyundan büyük tepki oluştu. Çıplak ayakla dahi basılması yasak olan beyaz kumların üzerinde, iş makinelerinin çalışmaya başladığı görüldü.

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Salda Gölü'ndeki çalışmaların durdurulduğunu açıkladı. TOKİ'den yapılan açıklamada ise, "Yüklenici firma hakkında kusurlu davranışları nedeniyle gerekli maddi ve sözleşmesindeki diğer ceza hükümleri işletilmiştir" denildi.

Videonun sosyal medyada yayılması üzerine olay yerine giden CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, çalışmaların durdurulduğunu açıkladı. Kendilerine çalışmaların müteahhit firma tarafından tek taraflı bir kararla başlatıldığının aktarıldığını söyleyen Mehmet Göker, “Buradan sonra Cumhuriyet savcılığına gidip olayın sorumluları hakkında suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

TOKİ'den açıklama

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Salda Gölü'ndeki inşaat alanına makineli araçların girmesi nedeniyle yüklenici firmaya sözleşmesindeki cezai hükümlerin işletildiğini bildirdi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Paylaşımlarda yer alan görüntüler yüklenici firmanın şantiye alanı ve otopark bölümünde arazi düzenleme görüntüleri olup, koruma amaçlı oluşturulan yaklaşım mesafesinin dışında küçük bir alandır. Bu görüntüler kamuoyu gibi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı olarak bizleri de oldukça rahatsız etmiştir.

Yüklenici firmaya makineli araçların inşaat alanına kesinlikle sokulmaması talimatı verilmesine rağmen bu konuda yeterli hassasiyet gösterilmemiştir. Yüklenici firma hakkında kusurlu davranışları nedeniyle gerekli maddi ve sözleşmesindeki diğer ceza hükümleri işletilmiştir. Ayrıca, müşavir firma ve sorumlu personeller ile ilgili soruşturma başlatılmış olup, sorumlu olan personeller görevlerinden uzaklaştırılmıştır."

Yayın tarihi: Nisan 18, 2020 Yayınlayan / Yazan : Haber Siteleri Son Dakika Güncel

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Haber Siteleri Son Dakika Güncel
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar

  • Corona Virüs Turizm Sektörünü Ne Kadar Etkiledi?

   Corona Virüs Turizm Sektörünü Ne Kadar Etkiledi?

   Turizm Otelcilik Haberleri İlan / kayıt numarası : # 5224 6kez görüntülendi. Nisan 18, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Corona Virüs Turizm Sektörünü Ne Kadar Etkiledi? Tüm dünyada büyük bir hız ile yayılmaya devam eden korona virüsün ne zaman ve nasıl sona ereceği bilinmezken, biz turizm öğrencilerinin de nasıl bir yol izleyeceği belirsizlikle ilerliyor. Sektöre emin...

  • Corona Virüs Salgını Turizm Öğrencilerini Zora Soktu!

   Corona Virüs Salgını Turizm Öğrencilerini Zora Soktu!

   Haberler Haber İlan / kayıt numarası : # 5223 3kez görüntülendi. Nisan 18, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Corona Virüs Salgını Turizm Öğrencilerini Zora Soktu! Tüm dünyaya hızla yayılan Covid-19 virüsü sektörleri de önemli oranda etkilemiş durumda. Turizm öğrencisiyim ve kariyerine yeni tecrübeler eklemek isteyen biri olarak elbette bu faktörü önemli bir...

  • 2020 Turizm Sezonu Hakkında Öğrencilerden Yorumlar Görüşler

   2020 Turizm Sezonu Hakkında Öğrencilerden Yorumlar Görüşler

   Haberler Haber İlan / kayıt numarası : # 5222 4kez görüntülendi. Nisan 18, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   2020 Turizm Sezonu Hakkında Öğrencilerden Yorumlar Görüşler, Bizler sektörün teorik değerlerini öğrendiğimiz okullarımızda ve bu teorik birikimleri pratiğe dökebilme fırsatını edindiğimiz staj dönemlerimiz boyunca turizmin en önemli unsurunun insan o...