2020 Turizm Sezonu Ne Zaman Başlıyor? Oteller Ne Zaman Açılacak?

 • İlan / İçerik Numarası : # 5249 8 kez görüntülendi.
 • Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç
  • Şehir / Yer : Türkiye

Korona virüs sebebiyle 2020 yılı Mart ayında açılmadan kapanan turizm sezonunun ne zaman başlayacağı herkes tarafından merak konusu haline geldi. Turizm yetkililerinden alınan bilgiye göre bir aksilik olmazsa Mayıs ayı sonunda açılacağı bildirildi.

Kendisi'de Türkiye'nin en büyük turizm acentası ve otelleri zincirinin sahibi olan Turizm bakanı Mehmet Nuri Ersoy şöyle dedi :

" Mayıs ayı sonunda oteller yarı kapasite açılacak, açık büfeler açılmayacak, şezlong sayıları azaltılacak. Bir sürpriz yaşanmazsa iç turizmi mayıs ayı sonunda başlatmayı düşünüyoruz. İlk olarak oteller yarı kapasiteleriyle hizmet verecek. Sahillerdeki şezlong sayıları azaltılacak. Otellerdeki açık büfeler açılmayacak " dedi.

Koronavirüs sonrası kademe kademe rahatlama yaşanacak sektörlerin başında gelen turizm için yol haritası belli oldu. Hükümetin ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın sektör temsilcileri ile yaptığı toplantılar sonrasında belirlenen yol haritasına göre, oteller önlemlerini alarak mayıs sonu açılmaya başlayabilecek.

Corona virüs sonrası hizmet verebilecek otellere belli kriterler ve standartlar getirilecek. Bu standartları sağlayamayan oteller hizmet veremeyecek. Otele gelmeden oda anahtarı telefona gelecek. Odalar ozon ve ULV cihazıyla dezenfekte edilecek. '24,48 ve 72 saat boş bırakılmış oda' seçenekleri sunulacak. Oda servisi özel kıyafet ve maskeyle yapılacak.

Otellerdeki sağlık görevlilerinin sayısı artırılıyor, ortak alanlar sosyal mesafe kuralına göre yeniden düzenleniyor, personele eğitim veriliyor. Oteller için en başta gelen yenilik otele giriş öncesi sağlık kontrolü. Bu durum şimdiden ilanlara da yansıdı.

Türkiye iç pazarı en büyük tatil , seyehat ve otel pazarlama siteleri, sosyal medya ve internet ortamında online satış reklamlarına başladırlar.

Bu arada günübirlik turların ve aktivitelerin satıldığı, dünyaca ünlü online tur gezi aktivite pazaryeri olan VİATOR sitesinde ve GET YOUR GUİDE sitelerinde Antalya, Ege, İstanbul, Kapadokya bölgelerindeki tüm turistik aktivitelerin, 1 Mayıs'tan itibaren satışa sunulduğu gözlemlendi.

Ayrıca ünlü iş ve eleman ilanları yayınlama sitelerinde, turizm ve otelcilik sektöründe faaliyet gösteren firmaların, son 1 haftada yayınladıkları eleman aranıyor ilanlarında büyük bir artış gözlendi.

Side turizm'de çalışıyorsanız ve sektörle ilgileniyorsanız, yeni dönemde uygulanacak otel kuralları ve kriterleri, standartların uygulanabilirliği ve sürdürülebilirliği hakkında her türlü görüşlerinizi, yorumlarınızı ve önerilerinizi video altında yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Turizm sektöründe en güncel yeni haberlerden, gelişmelerden haberdar olmak için kanalımıza ücretsiz abone olabilirsiniz.

Web :www.https://www.turizmisilanlari.net

#otellernezamanaçılacak #otellernezamanaçılacak2020corona #turizmnezamanbaşlıyor

Yayın tarihi: Nisan 26, 2020 Değiştirilme tarihi: Nisan 26, 2020 Yayınlayan / Yazan : Güncel Haberler Son Dakika İzleBu sayfa ile alakalı video film izle seyret

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Güncel Haberler Son Dakika İzle
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar

  • Corona Virüs Turizm Sektörünü Ne Kadar Etkiledi?

   Corona Virüs Turizm Sektörünü Ne Kadar Etkiledi?

   Turizm Otelcilik Haberleri İlan / kayıt numarası : # 5224 6kez görüntülendi. Nisan 18, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Corona Virüs Turizm Sektörünü Ne Kadar Etkiledi? Tüm dünyada büyük bir hız ile yayılmaya devam eden korona virüsün ne zaman ve nasıl sona ereceği bilinmezken, biz turizm öğrencilerinin de nasıl bir yol izleyeceği belirsizlikle ilerliyor. Sektöre emin...

  • Müslüman Dostu Helal Turizm Hakkında Yorumlar Öneriler

   Müslüman Dostu Helal Turizm Hakkında Yorumlar Öneriler

   Turizm Otelcilik Haberleri (Antalya) İlan / kayıt numarası : # 2262 26kez görüntülendi. Kasım 6, 2017 İlanı verenle iletişime geç

   Müslüman dostu helal turizm nedir nasıl olur hakkında makale yorumlar öneriler turizmcilerin ve muhafazakar kesimin görüşleri ne diyorlar yorum oku. Ankara’da toplanan 3. Turizm Şurası’nda gündemi ve yankılarını medyadan izlerken, 15 yıl önce AKP’nin...

  • Thomas Cook Aldiana Otelleri'nin %42 Hissesini Satın Aldı

   Thomas Cook Aldiana Otelleri'nin %42 Hissesini Satın Aldı

   Turizm Otelcilik Haberleri İlan / kayıt numarası : # 2229 21kez görüntülendi. Eylül 27, 2017 İlanı verenle iletişime geç

   Thomas cook tur operatörü Aldiana otelleri'nin %42 hissesini satın aldı otel otelcilik yatırımları haberleri en son satılık ilanları otele yatırım yapanlar. Thomas Cook grubu, Eylül 2016'da Türkiye pazarından çıkan Almanya merkezli tatil kulübü Aldia...