Coronavirüsün Turizm Sektörün Açtığı Yaralar ve Zararları

 • İlan / İçerik Numarası : # 5283 6 kez görüntülendi.
 • Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç
  • Şehir / Yer : Türkiye

Coronavirüsün turizm konaklama ve otelcilik sektöründe açtığı yaralar nedir? Turizimciler ve otelciler bu işten ne kadar zarar gördü?

Gün, geçmişten aldığımız dersler ve deneyimlerle geleceğimize sahip çıkma günüdür. Dünya genelindeki tüm krizlerden güçlenerek çıktığımızın kanıtları ise Ülkemizde turizm yatırımlarının kalitesi ve ülkemize olan taleplerdir. İlerleyeceğimiz yolu da, geçmemiz gereken hedefleri de öngörebiliyoruz.

Ekonomimizin çarkları ile birlikte Turizm ekonomisinin çarkları da dönmeye başlayacak, virüsle beraber yaşamaya başlayacağız. İnsanlara evde kal dedik, ama yakında virüse evde kal denilecektir. Virüsü evde bırakarak Turizm ekonomisini de canlandırmamızın önemi de anlaşılmaya başlanıyor.

Bugün turizmin binlerce sorunu olsa bile deneyimli ve başarılı turizmcilerimizin baş edeceklerini de bilmeliyiz. Sosyal mesafe ile tatil kavramlarını bir araya getirmek olanaklı olup, salgınların doğası gereği önlemlerin geçici süreliğine uygulanacağını biliyoruz. Salgının sonraki dalgaları olan hain sükunet dönemlerinde temizlik, maske ve dezenfektan alışkanlığı temelinde, sosyal mesafeyi koruyarak yaygın test yaparak filyasyon yöntemiyle karşı koyabileceğimiz de açıktır.

Unutmayalım ki, insan sosyal bir varlıktır. Tatil yapma motivasyonu için dinlenmek, eğlenmek, sağlık, spor, farklı kültürlerle tanışmak… Ne yapacak edecek, koşulları önce kafasında normalleştirecek ve kendisini dışarı atacak. Bir kesim ise eskisi gibi sürdürerek yine ekonomik olanın, kitlesel olanın içine kendisini atacaktır.

Yayın tarihi: Mayıs 4, 2020 Değiştirilme tarihi: Mayıs 4, 2020 Yayınlayan / Yazan : Güncel Haberler Son Dakika İzle

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Güncel Haberler Son Dakika İzle
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar

  • 2020 Turizm Sezonu Ne Zaman Başlıyor? Oteller Ne Zaman Açılacak?

   2020 Turizm Sezonu Ne Zaman Başlıyor? Oteller Ne Zaman Açılacak?

   Turizm Otelcilik Haberleri İlan / kayıt numarası : # 5249 8kez görüntülendi. Nisan 26, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Korona virüs sebebiyle 2020 yılı Mart ayında açılmadan kapanan turizm sezonunun ne zaman başlayacağı herkes tarafından merak konusu haline geldi. Turizm yetkililerinden alınan bilgiye göre bir aksilik olmazsa Mayıs ayı sonunda açılacağı bildirildi. K...

  • Corona Virüs Turizm Sektörünü Ne Kadar Etkiledi?

   Corona Virüs Turizm Sektörünü Ne Kadar Etkiledi?

   Turizm Otelcilik Haberleri İlan / kayıt numarası : # 5224 6kez görüntülendi. Nisan 18, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Corona Virüs Turizm Sektörünü Ne Kadar Etkiledi? Tüm dünyada büyük bir hız ile yayılmaya devam eden korona virüsün ne zaman ve nasıl sona ereceği bilinmezken, biz turizm öğrencilerinin de nasıl bir yol izleyeceği belirsizlikle ilerliyor. Sektöre emin...

  • Müslüman Dostu Helal Turizm Hakkında Yorumlar Öneriler

   Müslüman Dostu Helal Turizm Hakkında Yorumlar Öneriler

   Turizm Otelcilik Haberleri (Antalya) İlan / kayıt numarası : # 2262 26kez görüntülendi. Kasım 6, 2017 İlanı verenle iletişime geç

   Müslüman dostu helal turizm nedir nasıl olur hakkında makale yorumlar öneriler turizmcilerin ve muhafazakar kesimin görüşleri ne diyorlar yorum oku. Ankara’da toplanan 3. Turizm Şurası’nda gündemi ve yankılarını medyadan izlerken, 15 yıl önce AKP’nin...