Coronavirüs Sonrası Otelleri ve Turizmi Bekleyenler

 • İlan / İçerik Numarası : # 5295 4 kez görüntülendi.
 • Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç
  • Şehir / Yer : Türkiye

Coronavirüs sonrası otelleri ve turizmi bekleyenler nelerdir?

Türkiye ne yazık ki dış piyasalarda ucuz, iç piyasada pahalı ülke imajına sahiptir. Türk yada yabancı insanlar tatil kararlarını sosyal ve ekonomik konumlarına göre verirler. Üst gelir gruplarının olası tatil davranışlarının ilk örneğini ünlü futbolcu Ronaldo verdi. Kendisine bir ada aldı; yakınları ve çalışanları ile birlikte adasına çekildi. Evet herkese yetecek kadar ada yok ama herkese yetecek kadar villa var. Bu yıl üst gelir grubu kendi yüzme havuzu olan bağımsız villaları tercih edecektir. Bize olan talep ise daha ziyade alt ve orta gelir gruplarından gelmektedir. Maalesef bildiğim kadarıyla Türk Turizm Talebinin fiyat ve gelir elastikiyetleri konusunda yakın zamanlı bir araştırma yoktur.

2020 yılında sadece turizm nedeniyle Dünya Hasılasının % 3,5 yani yaklaşık 1,4 trilyon dolar azalacağı öngörülmektedir. Başta tekstil olmak üzere diğer üretim ve hizmet alanlarındaki daralmalar ile Dünya Hasılasındaki daralmanın % 20’ler seviyesine çıkması şaşırtıcı olmayacaktır.

Dünya 1929’dan çok daha ağır bir krizle karşı karşıya kalacaktır. Daralan gelirler karşısında ilk vazgeçilecek değilse bile turizmin de ötelenecek harcamalar listesinde üst sıralarda yer alması beklenmelidir. Bu daralma iç pazarda çok daha şiddetli olacaktır.

Peki, tüm bu olumsuzluklar karşısında ne yapacağız. Tesislerimizi yaşlı bakım evlerine mi çevirelim. Öncelikle bu yıl hemen tüm satışların son dakika olacağını bilmeli ve tüketicinin karar alma tarihine kadar onu ikna edici yeni sistemimizi kurmuş olmalıyız.

Kimi çevreler Corona Krizinin herşey dahil sisteminden çıkmak için iyi bir fırsat olabileceğini ileri sürüyorlar. Benim kanaatim ise tam tersi. Herşey dahil sistemin en önemli avantajı konuğun yola çıkarken cebinden kaç lira çıkacağını bilmesidir. Hele daralan ekonomilerde toplam harcama tutarının önceden bilinmesi çok önem kazanır.

Yayın tarihi: Mayıs 4, 2020 Değiştirilme tarihi: Mayıs 4, 2020 Yayınlayan / Yazan : Turizm Sektörü Haberleri Güncel

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Turizm Sektörü Haberleri Güncel
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar

  • CORONAVİRÜS SONRASI TÜRKİYENİN RİSK ALGISI NASIL OLACAK?

   CORONAVİRÜS SONRASI TÜRKİYENİN RİSK ALGISI NASIL OLACAK?

   Ekonomi Haberleri İlan / kayıt numarası : # 5288 4kez görüntülendi. Mayıs 4, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Coronavirüs sonrası Türkiye'nin risk algısı nasıl olacak? Türkiye’nin ilk online turizm gazetesi olan sitede, bir süredir ağırlıkla bu konu üzerinde bir tartışma dönüyor. Sektörün öncü isimleri, tartışmaya katılanlar arasında. Turizm eski bakanlarınd...

  • EUPHORİA HOTEL 100 SAĞLIKÇIYI AİLESİYLE AĞIRLAYACAK

   EUPHORİA HOTEL 100 SAĞLIKÇIYI AİLESİYLE AĞIRLAYACAK

   Ekonomi Haberleri İlan / kayıt numarası : # 5246 11kez görüntülendi. Nisan 18, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   EUPHORİA HOTEL 100 SAĞLIKÇIYI AİLESİYLE AĞIRLAYACAK Kimileri ücretini ödeyerek kalan sağlık çalışanlarını otelden kovarken kimileri de sağlık çalışanlarının can siperena çalışmalarına minnet duygularıyla ödüllendiriyor.... Euphoria otelleri, koronavi...

  • Uluslararası Otelciler Derneği, Üniversite öğrencileriyle bir araya geldi

   Uluslararası Otelciler Derneği, Üniversite öğrencileriyle bir araya geldi

   Ekonomi Haberleri İlan / kayıt numarası : # 5221 5kez görüntülendi. Nisan 18, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Uluslararası Otelciler Derneği, Üniversite öğrencileriyle bir araya geldi. Kurulduğu günden bu yana yaptığı her etkinlikte birçok turizm öğrencisine kapılarını açan ve katkı sağlayan Uluslararası Otelciler Derneği, dünyaca yaşadığımız Pandemi sürecin...