CORONAVİRÜS SONRASI TÜRKİYENİN RİSK ALGISI NASIL OLACAK?

 • İlan / İçerik Numarası : # 5288 4 kez görüntülendi.
 • Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç
  • Şehir / Yer : Türkiye

Coronavirüs sonrası Türkiye'nin risk algısı nasıl olacak?

Türkiye’nin ilk online turizm gazetesi olan sitede, bir süredir ağırlıkla bu konu üzerinde bir tartışma dönüyor. Sektörün öncü isimleri, tartışmaya katılanlar arasında.

Turizm eski bakanlarından Bahattin Yücel, tartışmanın ilk ateşleyicisi. “Bugünü anlamayanlar, yarın için hiçbir şey söyleyemez” başlıklı yazısında, “önümüzdeki 3 yıl içinde ciddi talep daralmalarını bugünden öngöremeyen işletmelerin, bir süre sonra oyundan düşmeleri kaçınılmaz hale gelebilir.” diyor örneğin. Ve Türkiye’nin turizm sektöründe sahip olduğu şans ve karşılaşacağı güçlüklere ilişkin varsayımları analiz ediyor.

Thomas Cook Türkiye’nin uzun süre Güney Ege operasyonlarını yürüten STG Travel’in kurucularından Birol Türemiş tartışmaya katılanlardan bir başkası. Gazetedeki yazısında “İşin sonunda nereye varacağını bugünden söylemek zor olsa da insanların bundan sonra fiziki temas gerektiren ve paylaşılan her türlü fiziki ortamlardan uzak durmaya çalışacağını tahmin etmek yanlış olmaz. Bu tespit covid19 sonrası turizm ve seyahat eğilimlerini belirleyen ana unsur olacaktır.” diyor ve uzun analizlerde bulunuyor.

Yine Thomas Cook’un öncülü Alman tur operatörü Neckermann’ın 1980’li yılların ortasından 2000’e kadar geçen süreçte Türkiye operasyonunu üstlenen Air Tur’un Türkiye saha sorumlusu, şimdi Alanya Royal Garden Oteli’nin sahibi sevgili arkadaşım Nüvit
Özkan ise sektörün uzun süre bu salgının etkisi altında kalacağı konusunda hemfikir.

Ama o “artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” fikrinde değil. “Hafıza-i beşer nisyan ile maluldür” düşüncesinde. Yani bugünler geçer, aşı-tedavi bulunur ve turizmde her şey eskisi gibi devam eder, çünkü “unutkanlık insan halidir” diyor kabaca. Kuşkusuz konuştuklarımız ya da yazılanlar iki cümle ile ifade edilemez.

Ben biraz da vülgarize etmeye çalıştım tartışmayı. Ama tam da bunlar üzerine yazmayı düşünürken, Antalya’nın Belek bölgesinde kalite deyince ilk akla gelen tesislerden Xanadu markasını yaratmış sevgili arkadaşımız Yusuf Hacısüleyman’ın, yine turizmgazetesi’ndeki makalesi yayımlandı.

Yazısının sonu “Turizmde her şey eskisi gibi olacak”la bitiyordu: “Her şey eskisi gibi olacak… Çünkü biz insanlar için hatırlamak ve unutmak iki hayati özellik, en önemli nimetlerdendir. İşimize geleni veya iyi şeyleri hatırlarız, işimize gelmeyeni veya kötü şeyleri unutmaya hemen hazırız. Her şey eskisi gibi olsun demiyorum ama her şey eskisi gibi olacak…”

Yayın tarihi: Mayıs 4, 2020 Değiştirilme tarihi: Mayıs 4, 2020 Yayınlayan / Yazan : Turizm Sektörü Güncel Haberler

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Turizm Sektörü Güncel Haberler
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar

  • EUPHORİA HOTEL 100 SAĞLIKÇIYI AİLESİYLE AĞIRLAYACAK

   EUPHORİA HOTEL 100 SAĞLIKÇIYI AİLESİYLE AĞIRLAYACAK

   Ekonomi Haberleri İlan / kayıt numarası : # 5246 11kez görüntülendi. Nisan 18, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   EUPHORİA HOTEL 100 SAĞLIKÇIYI AİLESİYLE AĞIRLAYACAK Kimileri ücretini ödeyerek kalan sağlık çalışanlarını otelden kovarken kimileri de sağlık çalışanlarının can siperena çalışmalarına minnet duygularıyla ödüllendiriyor.... Euphoria otelleri, koronavi...

  • Uluslararası Otelciler Derneği, Üniversite öğrencileriyle bir araya geldi

   Uluslararası Otelciler Derneği, Üniversite öğrencileriyle bir araya geldi

   Ekonomi Haberleri İlan / kayıt numarası : # 5221 5kez görüntülendi. Nisan 18, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Uluslararası Otelciler Derneği, Üniversite öğrencileriyle bir araya geldi. Kurulduğu günden bu yana yaptığı her etkinlikte birçok turizm öğrencisine kapılarını açan ve katkı sağlayan Uluslararası Otelciler Derneği, dünyaca yaşadığımız Pandemi sürecin...

  • Merkez Bankasının Rezervlerinin Zayıflaması Hakkında Yorumlar

   Merkez Bankasının Rezervlerinin Zayıflaması Hakkında Yorumlar

   Ekonomi Haberleri İlan / kayıt numarası : # 5216 5kez görüntülendi. Nisan 13, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Merkez Bankasının Rezervlerinin Zayıflaması Hakkında Yorumlar; "BU İMKANLARI BİLMİYOR OLABİLİRLER" Merkez Bankası'nın rezervleri çok zayıflamış durumda. Lüksün, israfın bir an önce durdurulması lazım. Tasarruf yapılması gerekir. Merkez Bankası'nın Tü...