Merkez Bankasının Rezervlerinin Zayıflaması Hakkında Yorumlar

 • İlan / İçerik Numarası : # 5216 5 kez görüntülendi.
 • Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç
  • Şehir / Yer : Türkiye

Merkez Bankasının Rezervlerinin Zayıflaması Hakkında Yorumlar;

"BU İMKANLARI BİLMİYOR OLABİLİRLER"
Merkez Bankası'nın rezervleri çok zayıflamış durumda. Lüksün, israfın bir an önce durdurulması lazım. Tasarruf yapılması gerekir.

Merkez Bankası'nın Türk Lirası üretmesinin süresinin belli olması gerekir. Para üretmek morfin gibidir, alışkanlık haline gelirse başka hastalıklara neden olur. Türk Lirası üretmek, paranın değerini düşürür, enflasyonu arttırır.

Türkiye'nin Swap hatlarının tüm G-20 ülkelerine açılması talebi olmuş. Bu talebe cevap ne zaman gelir, nasıl gelir bilemeyiz.

Şu anda Türkiye'nin talep ettiği zaman devreye giebilecek ciddi kaynaklar var uluslararası kuruluşlarda. Ve çıok uygun maliyetli kaynaklar bunlar. Ve bu bizim hakkımız. Nasıl Türkiye güçlüyken bu tür uluslararası kuruluşlara borç verecek bir imkana sahipti, o dönem biz tüm bu mekanizmaları oralarda oluşturduk.

Babacan, 'Neden başvurulmuyor?' sorusu üzerine ise şöyle konuştu:

"Bir, bilinmiyor olabilir. Lütfen hükümet baksın. Uluslarası kuruluşlarda ne kadar imkanımız var. bunlara baksın. Fakat öylesine bir politika izlendi ki son yıllarda, bir yabancı düşmanlığı, bir uluslararasıcılıkdüşmanlığı, 'dışarıda ne var ne yoksa bize düşman', 'bize bizden başka dost yok'... Bu politika maalesef şu anki yönetimi dar bir klöşeye sıkıştırdı. O dar köşesen çıkmakta güçlük çekiyorlar. Dışarıda herkesi düşman gösteren bu söylemden sonra tekrar dışarıya dönüpte dayanışma içiersinde olabileceğimiz bir yapı var mıdır yok mudur, buna tabi güçlük çekiliyor. Ciddi bir u dönüşü gerekiyor. U dönüşü yapmamanın da bu sefer maliyeti yüksek oluyor."

Ateş küçükken bir bardak su gerekiyor, ancak ateş büyüyünce tonlarca su gerekiyor. Uluslararası kuruluşlarda ne kadar hakkımız var, ne alabiliriz hükümet baksın.

Hükümet dar bir köşeye sıkıştı oradan çıkmaktan zorluk çekiyorlar. Bu ülkenin insanı neden bir inat uğruna fakirleşsin, neden bu ülkenin insanı daha rahat, refah içerisinde yaşasın.

Biz bilgilerimizi aktarmaya, destek olmaya hazırız. Yeter ki diğer partiler ne düşünüyor diye gelsin. Türkiye çok çabuk ayağa kalkar yeter ki doğru yönetilsin

Yayın tarihi: Nisan 13, 2020 Değiştirilme tarihi: Nisan 13, 2020 Yayınlayan / Yazan : En Son Yeni Güncel Haberler Oku

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
En Son Yeni Güncel Haberler Oku
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar

  • Huzurevinde koronavirüs alarmı

   Huzurevinde koronavirüs alarmı

   Ekonomi Haberleri İlan / kayıt numarası : # 5205 6kez görüntülendi. Nisan 13, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Huzurevinde koronavirüs alarmı... Çok sayıda pozitif vaka var! Eskişehir Hacı Süleyman Çakır Huzurevi'nde çok sayıda kişinin testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Eskişehir Hacı Süleyman Çakır Huzurevi'nde çok sayıda kişinin testinin pozitif çıktığı öğ...

  • İBB sağlık çalışanları ve hasta yakınlarına ücretsiz internet

   İBB sağlık çalışanları ve hasta yakınlarına ücretsiz internet

   Ekonomi Haberleri İlan / kayıt numarası : # 5197 4kez görüntülendi. Nisan 13, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   İBB sağlık çalışanları ve hasta yakınlarına ücretsiz internet hizmetini sürdürecek İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) kamu hastanelerindeki sağlık çalışanları ve hasta yakınları için ücretsiz internet hizmetinin devam edeceğini bildirdi. İstanbul B...

  • THY'de işten çıkarılanlar geri dönebilir

   THY'de işten çıkarılanlar geri dönebilir

   Ekonomi Haberleri İlan / kayıt numarası : # 5190 5kez görüntülendi. Nisan 13, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   THY'de işten çıkarılanlar geri dönebilir Yeni hazırlanan kanun tasarısına göre 15 Mart'tan sonra işten çıkarılanlar da devletten ödeme alabilecek. Yeni hazırlanan kanun tasarısı ile THY'de işten çıkarılanlara geri dönüş yolunu açabilir. Torba kanun t...