Uluslararası Otelciler Derneği, Üniversite öğrencileriyle bir araya geldi

 • İlan / İçerik Numarası : # 5221 5 kez görüntülendi.
 • Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç
  • Şehir / Yer : Türkiye

Uluslararası Otelciler Derneği, Üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.

Kurulduğu günden bu yana yaptığı her etkinlikte birçok turizm öğrencisine kapılarını açan ve katkı sağlayan Uluslararası Otelciler Derneği, dünyaca yaşadığımız Pandemi sürecinde bu sene mezun olacak Lise ve Üniversite öğrencilerine danışmanlık, staj ve kariyer planlaması konusunda destek olmaya devam etti.

Uluslararası Otelciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Barış Türer; “Geleceğin Bizleri” olarak ifade ettiği öğrencilerle bu dönemde de diyaloğun devam ettiğini ve HR Club by INTHA (Uluslararası Otelciler Derneği – İnsan Kaynakları Birimi) bünyesinde yer alan İnsan Kaynakları yöneticilerimizin öncülüğünde etkin CV hazırlama konusunda bu sene mezun olacak öğrencilere destek verdiklerini söyledi.

Türer, “Öğrenci kardeşlerimiz bu süreci avantaja çevirmek için, evde kaldıkları sürece yabancı dil eğitimine ağırlık vermenin yanı sıra dijital çağın sektörel gerekliliklerini takip ederek, yeni bir başlangıç için hazırlık yapabilirler” dedi.

Uluslararası Otelciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Barış Türer; ayrıca birkaç Turizm öğrencisinin bugünkü düşüncelerini dinledi ve bizlerle paylaştı.

Alev Gedik; Turizm & Otel İşletmeciliği Öğrencisi

Turizm sektörüne giriş yapmak üzere bulunan bir turizm öğrencisi olarak; şu an günümüzde ki sorunların turizmi fazlasıyla olumsuz etkilemiş olduğu kanaatindeyim. Biz öğrenciler olarak belirlediğimiz hedeflerimizin, normal şartlardayken bile gerçekleşmesinde şüpheli gözlerle bakarken şu anda imkânsız olduğunu düşünüyoruz. Turizm, hizmet sektöründe yer aldığı için çalışanlardan beklentiler her zaman daha yüksektir. Sektörde yer almak isteyen adaylar her konuda kendini geliştirmek için çaba göstermişlerdir. Peki, bu çabaların sonucu ne olacak?

Her sektörde olduğu gibi turizm sektörü de donanımlı, vasıflı çalışan aramaktadır ama turizm sektöründen mezun olan öğrencilerin birçoğu aranan kriterlere sahip olmasına rağmen hala belirledikleri hedeflerine ulaşmış durumda değiller. Staj yaptığımız süreç içerinde hem sektörü tanıma, hem de çalışan insanları gözleme şansını elde ettik ve sektörü bu şekilde tanıma fırsatımız oldu. Turizm sektöründe yer alan oteller ‘tecrübeli’ eleman arıyor. Bu yaklaşım ile hareket eden otel yöneticileri okul hayatımızın sonrasında bize tecrübe kazanmamız için fırsat vermiyor. İşe giremezsek nasıl tecrübe kazanacağız? Bir turizm çalışanı adayı olarak öğrenciliğimiz sürecinde sektör adına kendimizi daha iyi geliştirebileceğimiz alanların açılmasını, tecrübe edinebildiğimiz tek imkânımız olan stajların daha uzun tutulması gerektiğini düşünüyorum. Stajların uzun süreli ve daha verimli boyutlarda olması bizlerin işe alım sürecinde bir nebze de olsa olumlu etkileyeceğini düşünüyorum.

Yayın tarihi: Nisan 18, 2020 Değiştirilme tarihi: Nisan 18, 2020 Yayınlayan / Yazan : Güncel Haberler Son Dakika İzle

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Güncel Haberler Son Dakika İzle
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar

  • Merkez Bankasının Rezervlerinin Zayıflaması Hakkında Yorumlar

   Merkez Bankasının Rezervlerinin Zayıflaması Hakkında Yorumlar

   Ekonomi Haberleri İlan / kayıt numarası : # 5216 5kez görüntülendi. Nisan 13, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Merkez Bankasının Rezervlerinin Zayıflaması Hakkında Yorumlar; "BU İMKANLARI BİLMİYOR OLABİLİRLER" Merkez Bankası'nın rezervleri çok zayıflamış durumda. Lüksün, israfın bir an önce durdurulması lazım. Tasarruf yapılması gerekir. Merkez Bankası'nın Tü...

  • Huzurevinde koronavirüs alarmı

   Huzurevinde koronavirüs alarmı

   Ekonomi Haberleri İlan / kayıt numarası : # 5205 6kez görüntülendi. Nisan 13, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Huzurevinde koronavirüs alarmı... Çok sayıda pozitif vaka var! Eskişehir Hacı Süleyman Çakır Huzurevi'nde çok sayıda kişinin testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Eskişehir Hacı Süleyman Çakır Huzurevi'nde çok sayıda kişinin testinin pozitif çıktığı öğ...

  • İBB sağlık çalışanları ve hasta yakınlarına ücretsiz internet

   İBB sağlık çalışanları ve hasta yakınlarına ücretsiz internet

   Ekonomi Haberleri İlan / kayıt numarası : # 5197 4kez görüntülendi. Nisan 13, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   İBB sağlık çalışanları ve hasta yakınlarına ücretsiz internet hizmetini sürdürecek İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) kamu hastanelerindeki sağlık çalışanları ve hasta yakınları için ücretsiz internet hizmetinin devam edeceğini bildirdi. İstanbul B...