Sokağa çıkma yasağı bitti, halk çarşı pazara koştu

 • İlan / İçerik Numarası : # 5206 6 kez görüntülendi.
 • Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç
  • Şehir / Yer : Türkiye

Tek ihtiyaç Luppo değilmiş! Sokağa çıkma yasağı bitti, halk çarşı pazara koştu
Koronavirüs tedbirleri kapsamında 31 ilde 48 saatliğine uygulanan sokağa çıkma yasağının sona ermesinin ardından Antalya'da pazarlarda yoğunluk oluştu.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta 48 saatliğine uygulanan sokağa çıkma yasağının sona ermesinin ardından Antalya'da pazarlarda yoğunluk oluştu. Pazara gelenler sosyal mesafe kuralını hiçe sayarak alışverişlerini yapmaya devam etti.

İçişleri Bakanlığı'nın koronavirüs önlemleri kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta 48 saatliğine uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından Antalya'da bugün kurulan pazarlarda yoğunluk meydana geldi.

Pazara alışverişe gelenler, 1 metrelik sosyal mesafe kuralına uymadı. Zabıta, pazar içerisinde esnafa maskesiz, eldivensiz bulunmamaları için sık sık anons yaptı. Pazar yerinde vatandaşlara sosyal mesafeye dikkat etmeleri çağrısı da yapıldı.

Pazar girişinde sosyal mesafe kuralı uygulanırken, pazar alanına giren vatandaşlar bu kuralı dikkate almadı. Vatandaşlar, eldiven ve maske kullanırken, tezgahlar arasında gelip gidenler sosyal mesafeye uymadı.

'PAZARDA YOĞUNLUK VAR'
Pazara alışverişe geldiğini ifade eden Sevilay Özdemir, "Yasak olduğunda evden çıkmadık, evimizde izole olduk. Tekrar sokağa çıkma yasağı olur diye alışverişimizi yapıyoruz. Pazarda geçtiğimiz günlere göre daha bir yoğunluk var. Geçen hafta pazara çıktığımda bu saatlerde kimse yoktu. Fakat bugün yoğunluk var" dedi. Nuray Sönmez ise "Özgürlük kadar güzel bir şey yokmuş, 2 günde bunu anladık. 2 gün evde kalınca baya bir kötü olduk. Ben pazardan günlük ihtiyacımı alıyorum. 2 gün aç kalınca ölmeyiz sanırım. Herkes malzemesini stoklasın ve dışarı çıkmasın" ifadelerini kullandı.

SOSYAL MESAFE HİÇE SAYILDI
Sokağa çıkma yasağının ardından pazarda yoğunluk olduğunu belirten pazar esnafı Erkan Akyol, "İnsanlar yasak boyunca evlerindeki yiyeceğini 2 günde bitirdi. Önceden vatandaşlar pazar içerisinde bir iki tur atardı, şimdi ise pazarda kimse dolaşmadan alacağını alıp gidiyor. Tabi yasaktan sonra pazarda yoğunluk oluştu. Çabuk bozulmayan ürünlerin satışında artış var" dedi. Pazarcı Dilek Güder ise, "Halk bir daha yasak çıkar diye tedirgin ve o yüzden bir yoğunluk var. İşin kötü tarafı ise yoğunluktan dolayı sosyal mesafeyi unuttular. Şimdi sosyal mesafe kalmadı" diye konuştu.

Yayın tarihi: Nisan 13, 2020 Yayınlayan / Yazan : Haber Siteleri Son Dakika Güncel

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Haber Siteleri Son Dakika Güncel
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar

  • Bilim Kurulundan Corona Virüs Tavsiyeleri ve Yorumları

   Bilim Kurulundan Corona Virüs Tavsiyeleri ve Yorumları

   Haber Siteleri İlan / kayıt numarası : # 5204 5kez görüntülendi. Nisan 13, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Bilim Kurulundan Corona Virüs Tavsiyeleri ve Yorumları İLETİŞİM, SALGIN YÖNETİMİ VE TOPLUMSAL KAYGININ AZALTILMASINDA ANAHTAR ROL OYNAR Salgın yönetiminde işbirliği kadar önemli bir kavram da iletişimdir. Dünya Sağlık Örgütü’nün de belirttiği gibi sa...

  • Yeni tehlike 'korona tutulması': 'Nasıl baş edeceğiz?'

   Yeni tehlike 'korona tutulması': 'Nasıl baş edeceğiz?'

   Haber Siteleri İlan / kayıt numarası : # 5201 5kez görüntülendi. Nisan 13, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Yeni tehlike 'korona tutulması': 'Nasıl baş edeceğiz?' Koronavirüs salgını nedeniyle korku yerini endişeye bırakırken Dr. Sarper Diler 'Korona tutulması' olarak adlandırdığı durum ile mücadelenin yollarını da anlattı. Prof. Dr. Sarper Diler, şiddetli...

  • Süleyman Soylu neden istifa etti sebepleri nedenleri nelerdir?

   Süleyman Soylu neden istifa etti sebepleri nedenleri nelerdir?

   Haber Siteleri İlan / kayıt numarası : # 5194 4kez görüntülendi. Nisan 13, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Süleyman Soylu neden istifa etti sebepleri nedenleri nelerdir? Süleyman Soylu'nun istifasının perde arkası! 'Asıl hatayı gerçeği açıklamakla yaptı' Yeniçağ gazetesi Ankara temsilcisi Orhan Uğuroğlu, Süleyman Soylu'nun istifasının perde arkası hakkınd...