Süleyman Soylu neden istifa etti sebepleri nedenleri nelerdir?

 • İlan / İçerik Numarası : # 5194 4 kez görüntülendi.
 • Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç
  • Şehir / Yer : Türkiye

Süleyman Soylu neden istifa etti sebepleri nedenleri nelerdir?

Süleyman Soylu'nun istifasının perde arkası! 'Asıl hatayı gerçeği açıklamakla yaptı'
Yeniçağ gazetesi Ankara temsilcisi Orhan Uğuroğlu, Süleyman Soylu'nun istifasının perde arkası hakkında değerlendirmelerde bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cuma gecesi alınan sokağa çıkma yasağı kararının ardından halkın sokağa dökülmesinin sorumlusunun kendisi olduğunu belirterek İçişleri Bakanlığı’ndan istifa ettiğini duyurdu.

Yeniçağ gazetesi Ankara temsilcisi Orhan Uğuroğlu, Bakan Soylu’nun istifasının perde arkasını açıkladı.

Uğuroğlu’nun olayın perde arkasına ilişkin açıklamaları şu şekilde:

Türkiye, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifasıyla sarsıldı. Bu haber gündeme bomba düştü. Bu olay sürpriz mi oldu derseniz fazla da sürpriz olmadı. Çünkü; sözleriyle, icraatlarıyla sürekli eleştirilen, muhalefetle arasında birçok problem olan bir insandı. Şimdi bu istifasının perde arkasını size tek tek anlatacağım.

Birincisi ve en önemli olanı Fahrettin Koca’nın istifasına dahi yol açacak bir uygulamaya imza attı. Gece saat 22.00’de milleti sokağa döken yarım yamalak, içeriği de olmayan bir açıklama yaptı.

Bu kararın ardından televizyona çıkan Soylu, bunu Cumhurbaşkanımızın talimatıyla yaptık dedi. Sorumlu olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı işaret etti. Bu karar Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı istifaya kadar götürdü zor ikna edildi.

Süleyman Soylu anladı ki çok büyük bir hata daha yaptı 400-500 bin kişinin sokağa dökülmesine sebep olan bir hata yaptı ve bu hatanın faturası da Erdoğan’a aittir dedi. Gerçeği söylediği için pişman oldu çünkü oklar Süleyman Soylu’dan bir anda Saray’a Cumhurbaşkanı Erdoğan’a döndü.

Bunun üzerine ikinci açıklamayı yaptı ve tamamen benim kararım dedi. Eleştirilere saygılıyım hakaretleri de üstleniyorum dedi. Bir ülkede bir insan onuru için, şerefi için yaşar.

Hakaretler üstlenilir mi? Bir insan kendine hakaretler edilecek eylem ve davranışlar içinde olur mu? Kendisi de yaptığı hatanın büyüklüğünü anladı. Ama asıl hatayı Soylu gerçeği açıklamakla yaptı. Yani Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla bu kararı aldığını söyledi. Dolayısıyla kendi ipini kendisi çekti.

Yayın tarihi: Nisan 13, 2020 Değiştirilme tarihi: Nisan 13, 2020 Yayınlayan / Yazan : Haber Siteleri Son Dakika Güncel

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Haber Siteleri Son Dakika Güncel
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar

  • Ordu Corona Virüs Vakaları İş Mağduriyetleri Haberleri

   Ordu Corona Virüs Vakaları İş Mağduriyetleri Haberleri

   Haber Siteleri (Ordu) İlan / kayıt numarası : # 5161 7kez görüntülendi. Nisan 11, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Ordu Corona Virüs Vakaları İş Mağduriyetleri Haberleri, Ben bir kırtasiyeciyim. Okulların kapanması ile birlikte biz kırtasiyecilerin işi tamamen durdu. Çoğumuz siftah dahi yapamıyoruz. Büyük marketlerin kırtasiye malzemesi satması ile büyük bir darb...

  • Bayramda İstanbul’da kalacaklara rota tavsiyeleri

   Bayramda İstanbul’da kalacaklara rota tavsiyeleri

   Haber Siteleri (İstanbul) İlan / kayıt numarası : # 4932 19kez görüntülendi. Temmuz 27, 2019 İlanı verenle iletişime geç

   Bayramda İstanbul’da kalacaklara rota tavsiyeleri 03 Haziran Pazartesi yarım gün ve 07 Haziran Cuma gününün tam gün idari izin kabul edilmesiyle bu yıl Ramazan Bayramı kamu çalışanlarına 9 gün tatil oldu. Özel sektörde çalışan ya da bu bayram tatile ...

  • Bodrum'da bir otelde ‘küfür’ cinayeti!

   Bodrum'da bir otelde ‘küfür’ cinayeti!

   Haber Siteleri (Bodrum) İlan / kayıt numarası : # 4907 19kez görüntülendi. Temmuz 27, 2019 İlanı verenle iletişime geç

   Bodrum'da bir otelde ‘küfür’ cinayeti! Bodrum'da tatil yapan bir kişi, kaldığı otelde küfürlü konuştuğu gerekçesiyle tartıştığı başka bir kişiyi öldürdü. Eşiyle birlikte Bodrum'da bir otelde tatil yapan Murat Aydın, küfürlü konuştuğu gerekçesiyle Mer...