Bilet paralarını toplayıp ortadan kayboldu Almanya Dolandıcılık

 • İlan / İçerik Numarası : # 4865 10 kez görüntülendi.
 • Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç

Bilet paralarını toplayıp ortadan kayboldu Almanya Dolandıcılık
Almanya’nın Erlangen kentinde 10 yıldır uçak biletleri satan seyahat acentası Business Reise’nin sahibi Mehmet Y., yüzlerce kişinin bilet ücretlerini alıp, acentanın camına Türkçe ve Almanca ‘Hakkınızı helal edip’ yazdıktan sonra ortadan kayboldu.

Almanya’nın Erlangen kentinde 10 yıldır uçak biletleri satan seyahat acentası Business Reise’nin sahibi Mehmet Y., yüzlerce kişinin bilet ücretlerini alıp, acentanın camına Türkçe ve Almanca ‘Hakkınızı helal edip’ yazdıktan sonra ortadan kayboldu.

10 yıldır Almanyanın Bavyera eyaletine bağlı Nürnberg yakınındaki, Erlangen kentinde faaliyette bulunan ve çeşitli uçak firmalarının biletini satan seyahat acentesi Business Reise’nin sahibi Mehmet Y.’nin yüzlerce kişinin bilet ücretlerini alıp, biletlerini vermeden ortadan kaybolduğu iddia ediliyor.

Şikayet üzerine polis inceleme başlatırken, önceden satın aldıkları biletlerle Türkiye tatili için hazırlık yapan onlarca kişi acente önünde toplanarak duruma tepki gösterdi.

THY, MAĞDURLARA KARSIZ BİLET SATACAK

Mağdurlardan Gülşah Aksoy, Ayşe Yıldırım, Yüksel Deşat ve Ahmet Kaya, bütün bir yıl birikim yaparak vatan hasretini gidermek için bilet aldıklarını belirterek paraların uçup gittiğini söyledi.

THY yetkilileri, kendilerine yüksek meblağda borcu olan Business Reise ve onunla beraber iş yapmakta olan yine Nürnberg’teki bir başka acentenin sözleşmelerinin iptal edildiğini duyurdu. Yetkililer, THY adına bilet talep edip mağdur duruma düşenlerin THY ofisine müracaatları halinde kendilerine karsız bilet satışı yapılabileceğini de açıkladı.

HAKKINIZI HELAL EDİN

THY’nin yanı sıra, SunExpress’ten bilet alanlar da mağdur olurken, kayıplara karışan Mehmet Y. bürosunun camına Türkçe ve Almanca olarak; mali zorluk içinde olduğunu, büroyu kapattığını ve herkesin hakkını helal etmesini istediğini belirten yazı astı.

Yayın tarihi: Temmuz 27, 2019 Değiştirilme tarihi: Temmuz 27, 2019 Yayınlayan / Yazan : Almanya Dolandıcılık

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar

  • 3 havalimani alanı kaç metrekare kaç tane uçak sığıyor?

   3 havalimani alanı kaç metrekare kaç tane uçak sığıyor?

   Havayolları Haberleri (İstanbul) İlan / kayıt numarası : # 3617 19kez görüntülendi. Kasım 10, 2018 İlanı verenle iletişime geç

   3 havalimani alanı kaç metrekare kaç tane uçak sığıyor? 3. havalimanı bugün açıldı, Erdoğan ve birçok ülkenin temsilcisi ile birlikte dünyanın gözünün üstünde olduğu 3. havalimanı açıldı. Yeni havalimanı 1 milyon 300 bin metrekareyle tek çatı altında...

  • İngilterede Havacılık Sektörü Alarm Veriyor

   İngilterede Havacılık Sektörü Alarm Veriyor

   Havayolları Haberleri İlan / kayıt numarası : # 2258 21kez görüntülendi. Kasım 6, 2017 İlanı verenle iletişime geç

   İngilterede havacılık sektörü alarm veriyor iflas eden uçak havayolu firmaları iflasın nedenleri Avrupa ve İngilterenin en büyük havayolları şirketleri yorumlar. Geçtiğimiz günlerde Monarch havayolunun iflası ve ülkenin en büyük havayolu British Airw...

  • Aydın Havaalanı İmza Kampanyası Toplanan İmzalar

   Aydın Havaalanı İmza Kampanyası Toplanan İmzalar

   Havayolları Haberleri (Aydın) İlan / kayıt numarası : # 2237 19kez görüntülendi. Ekim 30, 2017 İlanı verenle iletişime geç

   Aydın Çıldır havaalanı uçuşa açılması ve hizmet vermeye başlaması için imza kampanyası ne kadar imza toplandı uçuşlar ne zaman başlayacak son durum hakkında haberler. 'Çıldır Havaalanı' için imza kampanyası Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derne...