Malatya'da uçağa biletsiz binen kişilerle ilgili karar çıktı

 • İlan / İçerik Numarası : # 5175 6 kez görüntülendi.
 • Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç
  • Şehir / Yer : Türkiye

Malatya'da uçağa biletsiz binen kişilerle ilgili karar çıktı
Yeni Malatyaspor ile Fenerbahçe arasında 11 Mart 2018 tarihinde oynanan müsabakanın ardından 2 taraftarın biletsiz şekilde güvenlikten geçerek uçağa binmelerine ilişkin gişe görevlileri hakkında açılan davada hakim, beraat kararı verdi.

Yeni Malatyaspor ile Fenerbahçe arasında 11 Mart 2018 tarihinde oynanan müsabakanın ardından 2 taraftarın biletsiz şekilde güvenlikten geçerek uçağa binmelerine ilişkin gişe görevlileri hakkında açılan davada hakim, beraat kararı verdi.

Süper Lig'de 11 Mart 2018 tarihinde oynanan Malatyaspor-Fenerbahçe maçının ardından havalimanında 2 taraftar biletsiz şekilde güvenlikten geçmiş, son kontrol noktasında yer alan görevlileri de yanıltarak ve görme açısından çıkarak biletsiz bir şekilde gizlice uçağa binmeye çalışmıştı. Ancak uçak havalanmadan görevlilerce biletsiz yolcular tespit edilerek indirilmişlerdi.

Bu olay nedeniyle Akçadağ Cumhuriyet Savcılığı tarafından geniş çaplı soruşturma başlatılmış, kimlik ve bilet karşılaştırması ile GBT sorgusu yapan polis memurları hakkında İçişleri Bakanlığı’ndan soruşturma izni istenilmişti. İlgili polis memurları hakkında soruşturma izni verilmeyince bu defa son kontrol noktasındaki gişe görevlileri hakkında soruşturma başlatılıp ilgili iki gişe görevlisi hakkında görevi kötüye kullanma suçunu işledikleri gerekçesiyle Akçadağ Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Havalimanında görev yapan ve haklarında dava açılan 2 işçinin avukatı Mehmet Fatih Kerimoğlu duruşmadaki sözlü savunmasında, müvekkilleri hakkında ikame edilen davanın hukuka ve hakkaniyete aykırı olduğunu ifade etti. Öncelikle görevi kötüye kullanma suçunun unsurlarının oluşmadığını, müvekkillerinin kamu görevlisi olmadıklarını, sadece İş Kanunu’na tabi olarak çalışan birer işçi olduklarını, özel yasalarla yaptıkları işin gereği kamu görevlisi olarak sayılmalarının da mümkün olmadığını beyan etti. Avukat Kerimoğlu, savunmasında kamu görevlisi olmayan ya da sayılmayan müvekkilleri hakkında açılan bu davanın haksızlığını ifade ederek maç günü taraftarların ve uçak trafiğinin böylesine yoğun olmasına rağmen ilgililer tarafından gerekli tedbir ve hazırlıkların yapılmamış, gereği kadar personel görevlendirilmemiş olmasının cezasının 2 işçiye atfedilmesinin de hukuk düzeni ile bağdaşmayacağını söyledi.

Kerimoğlu, duruşmadaki savunmasında, bahsi geçen olaydan hemen sonra bir daha böylesine olayların yaşanmaması için havaalanında gerekli tedbirlerin alınmaya başlandığını ve hatta bariyerlerin yapıldığını, bu durumun dahi böylesine uçak trafiğinin yoğun olduğu günlerde 2 işçiye atfedilmemesi gerektiğinin bir göstergesi olduğunun altını çizdi.

Olaydan hemen sonra havaalanı yönetimi tarafından da müvekkillerinden ayrıca 100’er dolar tutarında ceza mahiyetinde para kesildiğini, bu kesintinin de hukukla bağdaşmadığını ifade eden Avukat Fatih Kerimoğlu, söz konusu bedellerin iadesi için de gerekli hukuki girişimlerde bulunacaklarını duruşmada beyan etti.

Yaklaşık 2 yıldan beri devem eden davada mahkeme hakimi, görevlilerin beraatine karar verdi.

Facebook Yorum
Yorumlar Tüm Yorumlar (5)
En buyuk yucel baska buyuk yok ~ 3 gün önce
Senin yonetici olman asker arkadasinin sayesinde degil mi.?Hic bu yedigin haklarin bir gun hesabi sorulacak biliyorsun degil.Malatyanin yuz karasiydin unuttun mu
Haddini bil ~ 2 gün önce
Bahsettiğin kimse bir Müdür'dür. Sayın Genel Müdürümüz'ün temsilcisidir. Dolayısıyla da bir nevi Devleti ve Sayın Cumhurbaşkanımız'ı temsil eder. Makama saygı duyacaksınız!
O eskidendi gözüm ~ 2 gün önce
Artık ünite müdürüsün canım kardeşim sen başmüdürünü temsil ediyorsun genel müdürü değil.
Malatya ~ 3 gün önce
Eski Havalimanı Müdürü; üst düzey bir eğitime (mülkiye) , gelişmiş yeteneklere ve üstün liderlik vasıflarına sahip büyük bir liderdi. Onun döneminde Malatya büyük bir hizmet gördü.
Mlx ~ 2 gün önce
Adamın tek meziyeti kendini övmek.

Yayın tarihi: Nisan 13, 2020 Yayınlayan / Yazan : Havacılık Uçuş Haberleri Havayolu

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Havacılık Uçuş Haberleri Havayolu
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar

  • Polonya Kabinesinin Hepsinin Hayatını Kaybettiği Uçak Kazası

   Polonya Kabinesinin Hepsinin Hayatını Kaybettiği Uçak Kazası

   Uçuş Haberleri İlan / kayıt numarası : # 5174 4kez görüntülendi. Nisan 13, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Polonya Kabinesinin Hepsinin Hayatını Kaybettiği Uçak Kazası 10 yıl önce uçak kazasında ölen Polonya Cumhurbaşkanı Lech Kaczynski anılıyor. Polonya Dış işleri Bakanlığı bugün yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanlarını anarken, Rusya’ya da bir mesaj gönder...

  • Airbus üretim hattı açma planını askıya aldı

   Airbus üretim hattı açma planını askıya aldı

   Uçuş Haberleri İlan / kayıt numarası : # 5173 5kez görüntülendi. Nisan 13, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Airbus üretim hattı açma planını askıya aldı Kurumsal merkezi Hollanda'da bulunan ve hisseleri Fransa, Almanya ve İspanya'da işlem gören uçak üreticisi Airbus, Covid-19 salgını nedeniyle, Fransa'nın Toulouse bölgesindeki tesislerinde yeni bir A321 mo...

  • Pegasus'tan yeni yurtdışı yurtiçi uçuş iptal kararları

   Pegasus'tan yeni yurtdışı yurtiçi uçuş iptal kararları

   Uçuş Haberleri İlan / kayıt numarası : # 5168 4kez görüntülendi. Nisan 13, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Pegasus'tan yeni yurtdışı yurtiçi uçuş iptal kararları Pegasus Havayolları 1-15 Mayıs 2020 tarihleri arasındaki tüm uçuşlarını iptal ettiğini açıkladı. Pegasus Havayolları 1-15 Mayıs 2020 tarihleri arasındaki tüm uçuşlarını iptal ettiğini açıkladı. P...