Fethiye Yamaç Paraşütü Kadın pilotlar gökyüzüne kanat açtı

 • İlan / İçerik Numarası : # 4863 16 kez görüntülendi.
 • Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç
  • Şehir / Yer : Fethiye, Türkiye

Fethiye Yamaç Paraşütü Kadın pilotlar gökyüzüne kanat açtı

Kadın pilotlar gökyüzüne kanat açtı
Dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezleri arasında gösterilen Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunan Babadağ Hava Sporları ve Rekreasyon Merkezindeki 7 kadın pilot, tatilcilerin gökyüzündeki heyecanına ortak oluyor.

Dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezleri arasında gösterilen Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunan Babadağ Hava Sporları ve Rekreasyon Merkezindeki 7 kadın pilot, tatilcilerin gökyüzündeki heyecanına ortak oluyor.

Dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezleri arasında gösterilen Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunan Babadağ Hava Sporları ve Rekreasyon Merkezindeki 7 kadın pilot, adrenalin tutkunlarının eşsiz manzarada heyecan dolu dakikalar yaşamasına aracılık ediyor.

Ölüdeniz Mahallesi'ndeki bin 965 rakımlı Babadağ, her yıl yamaç paraşütü yapmak isteyen binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Kooperatifine bağlı, farklı firmalarda çalışan 300 yamaç paraşütü pilotunun arasında, 7 kadın tandem (ikili) uçuş yapıyor.

Pilotlar, adrenalin tutkunlarının eşsiz manzarada heyecan dolu dakikalar yaşamasına aracılık ediyor.

Aileler çocuklarını onlara emanet ediyor

Babadağ'ın ilk kadın pilotu 36 yaşındaki Yeliz Bakar, ilk kez 17 yaşında uçtuğunu, eğitimlerin ardından 2003’ün sonlarında ticari uçuşa başladığını söyledi.

Uzun süre Babadağ’da tek kadın pilot olarak çalıştığını, bu sürede talebe yetişemediğini anlatan Bakar, kadın pilot sayısının artmasıyla kendisinin de rahatladığını belirtti.

Uçmaya gelen ve hevesli olanlara hayallerini ertelememe çağrısı yapan Bakar, "Kalkış pistlerinde kadınları görmek istiyorum. Bazen havada kadın arkadaşlarla yan yana geliyoruz. Çok güzel oluyor. Genellikle aileler çocuklarını havada bize emanet ediyor. Anne olduğum için sanırım daha çok aileler bizi tercih ediyor. Ölüdeniz’e gelip de uçmamak olmaz. Tatil dönüşü insanların 'Uçtun mu?' sorusuna 'Uçmadım' demek olmaz. Burası yamaç paraşütünde dünyanın en önemli noktalarından birisi. Buraya her gelen uçup gidiyor" dedi.

Kimya mühendisliğini bırakıp pilot oldu

38 yaşındaki tandem pilot Bahar Türkbey ise, ODTÜ Kimya Mühendisliği okurken havacılık kulübüne yazıldığını, 2000 yılında uçmaya başladığını ifade etti.

Okulun ardından 8 yıl mühendislik yaptığını dile getiren Türkbey, 6 yıl önce işi bırakarak yamaç paraşütü pilotluğuna geçtiğini aktardı. Türkbey, şöyle konuştu:

"Şimdi benim asıl mesleğim pilotluk. Benden önce iki kadın pilot vardı. Ben üçüncü oldum. Herkes saygı duyuyor, tecrübeme güveniyor. 300 pilotun neredeyse tamamıyla çok iyi ilişkim var. Havalandıktan sonra bu hayatta yaşayabileceğiniz en güzel odaklanmayı yaşıyorsunuz. O anı yaşayabileceğiniz başka bir aktivite yok. Yolcularıma da bu anı yaşatmak gerçekten beni çok mutlu ediyor. Turist olarak gelip benimle uçan ve sonraki yıllarda eğitim alarak buraya uçmaya gelen arkadaşları görüyorum. Bizimle uçuyorlar bu da bizi çok mutlu ediyor."

Yayın tarihi: Temmuz 27, 2019 Yayınlayan / Yazan : Firma Şirket Kayıt Ekleme İlan Ver

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Firma Şirket Kayıt Ekleme İlan Ver
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar

  • Alanya Dijital Turizm Zirvesi ALTSO’da

   Alanya Dijital Turizm Zirvesi ALTSO’da

   Turizm Haber Siteleri (Alanya) İlan / kayıt numarası : # 5428 25kez görüntülendi. Haziran 16, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Alanya Dijital Turizm Zirvesi ALTSO’da Turizm sektörünün dijital geleceğinin konuşulacağı ‘Dijital Turizm Zirvesi’ 29 Nisan 2019 Pazartesi günü saat 14.00’de ALTSO’da gerçekleştirilecek. ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, turizm sektörünü yakından ilgilendi...

  • Alanya'da Tur Teknelerine Denetim

   Alanya'da Tur Teknelerine Denetim

   Turizm Haber Portalı (Alanya) İlan / kayıt numarası : # 5422 4kez görüntülendi. Haziran 16, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Alanya'da Tur Teknelerine Denetim Alanya Belediyesi Zabıta Birimi, Sahil Güvenlik ve Liman Başkanlığı ekipleriyle birlikte Alanya’da tur teknesi ve turistik ticari faaliyet yürüten yatlara denetim gerçekleştirdi. Turist hareketliliğinin artmaya başla...

  • Alanya'da esnaflara çığırtkanlık uyarısı

   Alanya'da esnaflara çığırtkanlık uyarısı

   Turizm Yatırım Haberleri (Alanya) İlan / kayıt numarası : # 5420 4kez görüntülendi. Haziran 16, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Alanya'da esnaflara çığırtkanlık uyarısı Alanya Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan Akın ve Alanya İlçe Emniyet Müdürü Alper Avcı, Alanya Belediye Meclis Salonu’nda şehir merkezinde faaliyet gösteren eğlence merkezi işletmecileriyle bir araya gelerek sezo...