TURİZM SEKTÖRÜNE CORONA GÜNLERİNDE DESTEKLER NELERDİR?

 • İlan / İçerik Numarası : # 5240 6 kez görüntülendi.
 • Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç
  • Şehir / Yer : Türkiye

TURİZM SEKTÖRÜNE CORONA GÜNLERİNDE DESTEKLER NELERDİR? 'DESTEK LAFTA KALMASIN, TURİZM TOPARLANMAYA ÖNCÜLÜK EDER'

Küresel Turizm Kriz Komitesi, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ve OECD'den gelen verileri değerlendirerek hükümetleri sektör ve tüketiciler için açıklamalarda kalmayan somut destek sağlamaya çağırdı.

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) ile Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) öncülüğünde oluşturulan Küresel Turizm Kriz Komitesi, hükümetleri sağlayacakları desteği sözlü açıklamalardan çıkartıp somutlaştırıp ivedilikle uygulamaya koymaya çağırdı.
Çağrıda hükümetlere “Sözcüklerin ötesine geçecek kararlı adımlar atın” deniyor.

Sektörü hükümetlere baskı yapmaya çağırdı

Turizm sektörünün tüm bileşenlerinden oluşturulan Küresel Turizm Kriz Komitesi’nin üçüncü toplantısında, üye ülkelerin hükümetlerini turizmle ilgili vergi ve istihdam politikalarını yeniden gözden geçirmeye çağırdı. İşletmelere de geniş kurtarma çabalarına yardımcı olup, ayakta kalmalarına yardımcı olacak adımların atılması için baskıyı artırma eylem çağrısı yapıldı.

IMF ve Dünya Bankası devreye girsin

Yapılan eylem çağrısında, karar vericilerin COVID-19 ile mücadeleye yardımcı olacak somut adımlar atması dile getirildi. Çağrıda, Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası Bahar Toplantılarının odağına aldığı finansal ve ekonomik önlemlerin, Avrupa Komisyonu Avrupa Birliği içindeki siyasi işbirliğinin arttırıldığı belirtiliyor.

Kurtarma planı hazırlanıyor

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ve OECD'den gelen verilerden de yararlanan Küresel Turizm Kriz Komitesi, sektör için bir Kurtarma Planı üzerinde çalışmaya başladı. Planın, tüketici ve yatırımcı güvenini artırmak için çalışıp, açık sınırlar ve gelişmiş bağlantı etrafında yoğunlaşacağı kaydediliyor.

Destek sağlansın turizm toparlanmaya öncülük eder

Krizin sınır ötesi dayanışma gücünü ortaya çıkardığına dikkat çeken UNWTO Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili, “Ancak güzel sözler ve jestler, işleri koruyamaz, yaşamları turizm sektörüne bağımlı olan milyonlarca insana yardım etmez” dedikten sonra şunları söyledi: “Hükümetler, turizmin sadece istihdam sağlamakla kalmayıp aynı zamanda eşitlik ve kapsayıcılığı teşvik etme konusundaki eşsiz yeteneğini tanımaktan da sorumludur. Sektörümüz yeniden başlama ve toplumların iyileşmesine yardımcı olma yeteneğini kanıtlamıştır. Şimdi turizme toparlanma çabalarına bir kez daha öncülük etmek için doğru destek verilmesini istiyoruz.”

Yayın tarihi: Nisan 18, 2020 Yayınlayan / Yazan : Turizm Sektörü Güncel Haberler

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Turizm Sektörü Güncel Haberler
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar

  • Antalya turizm endüstrisinin finansal borçları

   Antalya turizm endüstrisinin finansal borçları

   Turizm Haber Portalı İlan / kayıt numarası : # 4882 12kez görüntülendi. Temmuz 27, 2019 İlanı verenle iletişime geç

   Antalya turizm endüstrisinin finansal borçları Turizm endüstrisinde Antalya ve Muğla bölgeleri kitle turizm kapasitesinin neredeyse tamamını gerçekleştirmektedir. Antalya bölgesinin potansiyeli ve misafir sayısı ülkemizde gerçekleşen yabancı turistik...

  • 3. Turizm Şurası Yapıldı Kim Ne Dedi Sonuçlar

   3. Turizm Şurası Yapıldı Kim Ne Dedi Sonuçlar

   Turizm Haber Portalı (Marmaris) İlan / kayıt numarası : # 2251 12kez görüntülendi. Kasım 6, 2017 İlanı verenle iletişime geç

   3. Turizm şurası yapıldı hangi bakan kim ne dedi şurada hangi kararlar alındı çıkan sonuçlar değerlendirmeler yorumlar öneriler turizmcilerden görüşler haberler. 3. Turizm Şurası'nda Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un moderatörlğünü yaptığı o...

  • Manavgat Tanıtımı Çocuklar Tarafından Yapılacak

   Manavgat Tanıtımı Çocuklar Tarafından Yapılacak

   Turizm Haber Portalı İlan / kayıt numarası : # 2109 16kez görüntülendi. Eylül 22, 2017 İlanı verenle iletişime geç

   Manavgat tanıtımı tanıtım aktiviteleri etkinlikleri faaliyetleri fuarları organizasyonlar firmalar şirketler kurumlar hakkında haberler haber duyurular. MANAVGAT'I ÇOCUKLAR TANITACAK Manavgat Belediyesi Çocuk Korosu,tarihi ve turistik alanlarda klip ...