Azerbaycan vize uygulamasını kaldırıyor

 • İlan / İçerik Numarası : # 4867 4 kez görüntülendi.
 • Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç

Azerbaycan vize uygulamasını kaldırıyor
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan'ın Türk vatandaşlarına yönelik vize uygulamasını 1 Eylül'den itibaren kaldıracağını açıkladı.

ışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan'ın Türk vatandaşlarına yönelik vize uygulamasını 1 Eylül'den itibaren kaldıracağını açıkladı.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Çavuşoğlu, "Cenap Cumhurbaşkanı (İlham) Aliyev'in Sayın Cumhurbaşkanımıza geçen hafta ilettiği üzere Azerbaycan Türk vatandaşlarına 1 Eylül'den itibaren vizeyi kaldırıyor. 'Bir millet iki devlete' yakışan oldu!" ifadesini kullandı.


Azerbaycan kardeş ülke diyoruz yıllardır vize uyguluyor ve Yüksek ücretler karşılığı. Ermenistan Türkiye’ye hiç vize uygulamadı ve ücretsiz. Azeri vize yok diyor ama yine ayakbastı parası alacak. Kim dost kim kardeş kim düsman ?

Şakamı bu haber?Yoksa benmi çok cahilmişimde haberim yokmuş.Ya Azebaycanda kimmişki Türkiye vize uyguluyormuş vaybe şok oldum inanmıyorum gerçekten! Türkiye bile yol geçen hanı kimliğini cebine koyan geliyor geçiyor birak Azeriyi bide gardaş ayakları yapıyorlar yılardır bumu yani?Merak ettim acaba biz onlara Azerilere vize uyguluyormuyuz hiç sanmam çıkan geliyor nerde geri ülke vatandaşı varsa.


Mesele çok basit, Azerbaycanlılar KKTC’yı tanıdıklarında başta Yunanistan gibi devletlerin Ermenilerce işgal altında olan Karabağ’ın bağımsızlığını tanıma ihtimali yüksek olmasından dolayı, bu konuda kendi çıkarlarını düşündüklerinden dolayı Kıbrıs meselesinde Türkiye’yi -istemeye istemeye- yalnız bırakıyorlar. Hoşuma gitmese de bu durum, onları anlıyorum.

Yayın tarihi: Temmuz 27, 2019 Değiştirilme tarihi: Temmuz 27, 2019 Yayınlayan / Yazan : Azerbaycan vize

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar

  • Almanya'dan flaş 'Schengen Vizesi' kararı

   Almanya'dan flaş 'Schengen Vizesi' kararı

   Almanya Vize Haberleri İlan / kayıt numarası : # 5169 3kez görüntülendi. Nisan 13, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Almanya'dan flaş 'Schengen Vizesi' kararı Almanya, koronavirüs sürecinde ülkede bulunan turistler için kritik bir karar aldı. Almanya, koronavirüs sürecinde ülkede bulunan turistler için kritik bir karar aldı. Almanya İçişleri Bakanlığı tarafından ya...

  • Türk Vatandaşlarına Rusya vizeleri kaldırıyor

   Türk Vatandaşlarına Rusya vizeleri kaldırıyor

   Rusya Vize Haberleri İlan / kayıt numarası : # 4868 8kez görüntülendi. Temmuz 27, 2019 İlanı verenle iletişime geç

   Türk Vatandaşlarına Rusya vizeleri kaldırıyor Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türk vatandaşlarına uygulanan vizenin kaldırılması için talimat verdi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türk vatandaşlarına uygulanan vizenin kaldırılması için tal...

  • Yunanistan Sınır Kapısında Vize Vermeye Devam Edecek

   Yunanistan Sınır Kapısında Vize Vermeye Devam Edecek

   Yunanistan Vize Haberleri (Yunanistan Haberler) İlan / kayıt numarası : # 1876 8kez görüntülendi. Mart 9, 2017 İlanı verenle iletişime geç

   Yunanistan Sınır Kapısında Vize Vermeye Devam Edecek AB Komisyonu, Yunan adalarına girişte Türklere yönelik 'kapıda vize' uygulaması konusunda geri adım attı. Avrupa Birliği Komisyonu, Yunanistan’da büyük tepkiye neden olan, Yunan adalarına girişte T...