Türk Vatandaşlarına Rusya vizeleri kaldırıyor

  • İlan / İçerik Numarası : # 4868 11 kez görüntülendi.
  • Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç

Türk Vatandaşlarına Rusya vizeleri kaldırıyor
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türk vatandaşlarına uygulanan vizenin kaldırılması için talimat verdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türk vatandaşlarına uygulanan vizenin kaldırılması için talimat verdi. Hizmet pasaportu ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşlar, Rusya'ya yapacakları her türlü ziyareti vize almadan gerçekleştirebilecek.

Rusya hükümetinin yasal düzenlemelerine ilişkin sitede yayınlanan belgeye göre Vladimir Putin, 24 Kasım 2015'te Rus Su-24 uçağının Türk F-16'ları tarafından düşürülmesi nedeniyle Türkiye'ye uygulanan özel ekonomik önlemlerin bazılarını iptal etti.

Rus liderin imzaladığı kararnameye göre hizmet pasaportu ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları sadece kısa süreli iş seyahatlerini değil, Rusya'ya yapacakları her türlü ziyareti vize almadan gerçekleştirebilecek.

Kararnamede, bu uygulamanın mütekabiliyet ilkesi gereğince Türkiye'nin Rusya vatandaşlarına yönelik benzer önlemleri alması koşuluyla hayata geçirileceği ifade edildi.

Kararnameyle Rusya Dışişleri Bakanlığı'na Ankara ve Moskova arasındaki 12 Mayıs 2010 tarihli vizelerin kaldırılmasına ilişkin anlaşmanın kısmen yeniden uygulamaya koyulduğunu Türk makamlarına tebliğ etme talimatı veren Putin, hükümete de yasal düzenlemelerini bu kararnameye uygun hale getirme emri verdi.

Ticaret ve turist bakımdan bakacak olursak iyi olur tabi birde şu yönden bakarsak en azından ruslar türkiye ye tatile gelebiliyor yabiz bizim insanımız rusyaya bile gidemiyor ekonomik durum malum 800 1000 lirayla biz daha çook bakarız gidelim diye hiç vize almasalarda zor.

Esasında halkımız hükümetlere vize gibi bir ülke insanını aşağılayan bir olguyu çözmedikçe oy vermemesi lazım. Yani ilk seferde hükümeti alan oluşumu 4 yıl sonra Schengen vizesini almadığı zaman hemen indirmesi lazım. Çünkü politikacıların hiçbirinin vizeye ihtiyacı yok ve umurlarında da olmuyor.

Yayın tarihi: Temmuz 27, 2019 Değiştirilme tarihi: Temmuz 27, 2019 Yayınlayan / Yazan : Türk Vatandaşlarına

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

  • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
  • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
  • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
  • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

    Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet